Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Reanimacja ogrodu mamy-potrzebne inspiracje,pomysły :-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Reanimacja ogrodu mamy-potrzebne inspiracje,pomysły :-)

ewelina_ 17:03, 31 sie 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 41
Witam wszystkim.Mam dość prosty problem-może zaczne od początku.Mama ma piękną działke i fajne możliwości.Więc kupowała wszystko i sadziła gdzie popadnie.W związku z tym wyszedł straszny misz masz.Od roku prosiłam ją żeby dała mi wolną ręke i razem z pomocą taty zrobimy małe "przemeblownie"w ogrodzie.Ale jakoś się opierała.No i nadeszła okazje ,rodzice wyjeżdżają na tydzień na wczasy.Ja z mężem wzięłam pare dni urlopu i od środy ruszamy w boje ogrodowe.Problem jest że nie mam pomysłu jak to wszystko ułożyć co dokupić by to wszystko miało smak.No i pomyślałam że może ktoś mi coś podpowie.Największy problem mam ze skarpą rosną tam dwie tuje cięte na kule i skalniaki które są dla mnie do przesadzenia gdzieś indziej.A oto skarpa pod domkiem A i droga pod dom sprawia kłopot.Mama ma na niej posadzone róże wszystkie możliwe odmiany i lilje i takie zółte śmierdziuszki.Nie ma już sił robić przy różach,więc chce je przeniesc na jedną okrągłą rabatę a tam posadzić coś ale co?Może jakieś sugestie. A to po drugiej stronie drogi, trzy stopnie mojego wykonania.
____________________
Ewelina_
ewelina_ 17:15, 31 sie 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 41
I jeszcze mały misz masz za domem .Wszystko jest takie mało wyrazne powiedziałabym że niewidoczne.
____________________
Ewelina_
Juzia 20:50, 31 sie 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38619
Witaj!
Jestem ciekawa co dobrzy ludzie poradzą, więc będę podglądać
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
alinak 22:02, 31 sie 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
witaj Ewelino . rzeczywiście masz duuuzo do zrobienia . na skarpie zostawiłabym te dwa bon-sai.
środkową kulkę z thuji przesadziłabym w inne miejsce .
jeśli chcesz zrezygnować ze skalniakowych roślin , to możesz tam dołożyć koloru np. w postaci czerwonych kulek niskiego berberysu ADMIRATION. trochę by ożywił zieleń . zmieszałabym to nieregularnie z jałowcem lime glow . ma on formie talerza i nie rośnie bardzo szybko .
widziałabym tam tez trawki np . owies wiecznie zielony lub ostnice pony tail.
można dosadzić tulipanów niziutkich w 3-4 kępach po 10 szt . żeby na wiosnę było wesoło

wszystko uzupełniłabym jałowcem płożącym odmiana golden carpet


co do paska pod siatka to dobrze wyglądałby tu jakiś nie za wysoki rzywopłot np . z czerwonego berberysu i co jakiś kawałek przetyknąć to jałowcem blue arrow..

w tylnej rabacie brakuje po prostu koloru a formy roślin są takie same . coś ująć strzelistego a dodać kuliste formy i tez może to być berberys admiration z bylin będą pasować jeżówki , rozchodniki okazałe .trawka imperata cylindrica red baron . jak dobrze sie przyglądam to w sumie cała jest do przeprojektowania . ale chyba w tydzień nie dasz wszystkiego rady zrobić
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies