Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku spowodowane przez suczkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku spowodowane przez suczkę

sandra_boguska 15:18, 23 cze 2014

Dołączył: 23 cze 2014
Posty: 1
Może dawno zadano pytanie, ale dopiero teraz mogę się podzielić moją historią. Na początku nie przeszkadzały mi żółte plamy na trawniku, ale po kilku latach miałam już ich dosyć. Poczytałam trochę w internecie i znalazłam właśnie produkt {reklama}. Po tygodniu widać pierwsze efekty. Spróbujcie, może wam też pomoże.
zakol13 17:37, 23 cze 2014

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
Reklama?

Ja tam się powtórzę ale co tam. Nie trzeba wydawać pieniędzy na jakiekolwiek produkty czy tym podobne. Wystarczy silna wola i podstawowe zdolności opieki i panowania nad psem. Mój pies wie, że trawnik to świętość i nigdy nic na nim złego nie zrobił.
____________________
Gardenarium 17:54, 22 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kosi00 napisał(a)
Witam. W tamtym roku sialem trawa i byla poprostu super. W zime zauwazylem kłopoty do tego stopnia ze chciałem w tym roku już ja zrywać i siać nową. 3 tygodnie temu byla werykulowana i nałożona nawozem Substral dlugodzialajacym. Po dzisiejszym noszeniu rozliczylem ręce. Trawa ma nawodnienie i podlewa sie w nocy. Proszę o pomoc co zrobic. Ostatnie 3 zdjęcia z tamtego roku.


Typowe plamy spowodowane przez suczkę. Trawa wypalona w tych miejscach (stężenie moczu zbyt duże).
Co robić? wyprowadzać suczkę 3 razy w ciągu dnia i niech się załątwi na spacerze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:55, 12 lip 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jx123jx napisał(a)
Mam psa Yorka tam gdzie się wysika trawa bardzo szybko rośnie się rozrasta. Czy zastosowanie nawozu azotowego np saletry wyrówna mi "słabą" trawę z tą co mi wyrosła po siuskach psa? Bo nawozilem zwykłymi nawozami do trawy ale wymiękają przy piuskach od psa. Może ktoś zna magiczny składnik ala nawozu od psa co siusia


Ziemia raczej gliniasta ok 30%gliny,40%piasku i + ala ziemia (sprawdzane testem sloikowym)


Tak, skład jest taki https://www.czmz.eu/uslugi/diagnostyka-laboratoryjna/badania-ogolne-moczu/

i w zasadzie trawnik powinien zostać spalony przez mocz, ale widocznie działa nawadnianie albo deszcz pada i mocz zostaje rozpuszczony i dlatego jest doskonale nawożony i rośnie.

MOja rada, albo rób nawożenie trawnika prawidłowo, a suczkę wyprowadzaj na spacer (ogród nie powinien być ubikacją dla psa) albo przygarnij 10 suczek, wtedy będzie gwarancja pokrycia całego trawnika moczem a tym samym równe nawożenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
asica 09:33, 10 lip 2022


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Moje doświadczenie z moczem psim daje mi do myślenia. Przez 12 lat mieliśmy labradorkę, która ... nie wypalała trawy moczem. Zdarzało jej się tylko wtedy, kiedy dostała trochę kości z rosołu. Była karmiona kaszą z dodatkiem mięsnym (myślę - objętościowo w ugotowanej kaszy było koło 20% mięsa). Od 2 lat mamy nową labradoorkę i udrękę z plamami na trawniku. Suczka karmiona jest karmą suchą, bo nie mam siły przebicia w tym temacie w domu A moje zdanie jest takie, że wysuszone nie-wiadomo-co nie może być lepsze od domowego jedzenia . Jedyna zaleta dla mnie to wygoda.

Nasza nowa suczka cały dzień spędza na dworze i posikuje wiele razy dziennie. Jest też pieskiem, który bardzo dużo pije w porównaniu z poprzednią suczką. Wyprowadzanie 3 razy dziennie na nic się zda.

Ponieważ, jak czytam, psi mocz zawiera azot, wytwarzany w wyniku naturalnego rozpadu białka, może faktycznie warto ograniczyć białko w diecie psa. Przynajmniej w letnim sezonie?
Nie wiem jak u Was ale u mnie wiosną nie było problemu z plamami, pojawiły się dopiero teraz.

____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies