Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Projekt ogrodu frontowego - proszę o pomoc:D

Pokaż wątki Pokaż posty

Projekt ogrodu frontowego - proszę o pomoc:D

Slawko 17:15, 27 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Witam.
Mam pewien problem. Wykonałem projekt ogrodu frontowego i jedyne na co nie mogę się zdecydować to jak zagospodarować rabatę, która na projekcie pełni rolę wrzosowiska(jest to wąska rabata pomiędzy trawnikiem a wjazdem z kostki). Myślę nad połączeniem rozplenic z różami odm. 'Fresia' gdzie można takie połączenie zobaczyć w ogrodach Państwa Kapias, przyznam szczerze, że to mnie inspirowało. Właściciele chcieliby także fontanne i myślałem nad kulą po której spływała by woda, umieszczoną gdzieś pomiędzy rozplenicami i różami. Zastanawiam się także nad przeznaczeniem tej rabaty na rośliny jednoroczne i cebulowe. Proszę o poradę. Może Wy macie jakieś inne pomysły na zagospodarowanie tej rabaty? Może wykorzystam je w jakiś sposób Z góry serdecznie dziękuję.

____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
ewalm 22:37, 28 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Nie robiłabym źródełka na tej rabacie po prawej stronie podjazdu. To najmniej wyeksponowana strona, tamtędy przejeżdża się samochodem, a woda powinna być w dobrze widocznym miejscu, jeżeli już to przy ścieżce, którą chodzi się pieszo albo przy wejściu do domu.
____________________
Ogródek na trzy lata
Slawko 22:42, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Wiem, ma Pani rację ale tam ładnie by się komponowała ewentualnie z trawami i różami. No cóż, trzeba będzie inne rozwiązanie wybrać... dobrym miejscem może byłby koniec rabaty przy trawniku z lewej strony od strony domu. Rabata zakończona żwirem na nim właśnie kula i kilka roślin, traw albo żurawki
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
ewalm 23:03, 28 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Może by się komponowało, ale kto to zobaczy? Przy domu i owszem, tam każdy się zatrzyma przed wejściem do domu.
Nie przesadzaj z tym 'Pani", nie jesteś młodszy od Sebka, a on nie ma takiego stresu i z każdym jest na ty.
____________________
Ogródek na trzy lata
Slawko 23:24, 28 wrz 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
W przyszłym roku, może zobaczymy efekty ok, ok ale każdy jest inny, tak zostałem wychowany
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies