Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Przygotowanie ogrodu do zimy

Pokaż wątki Pokaż posty

Przygotowanie ogrodu do zimy

Gardenarium 19:00, 29 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aga_szsz napisał(a)
I ja też mam taki sam dylemat...
Posadziłam ostatnio sporo roślin i nie wiem, czy mam podlewać teraz, kiedy w dzień jest plusowa temp. a w nocy spada poniżej zera.

Susza okropna, od tygodni nie padało...


Podlewać, a jakże by zostawić rośliny w takiej suszy, chyba nie macie litości i wyczucia. Podlewać, rozsądek nakazuje nawet

A już w szczególności podlewać rośliny zimozielone iglaste i liściaste i róże.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:04, 29 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
I jeszcze wątek o okrywaniu do tego istnieje jako uzupełnienie.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1044-okrywanie-roslin-na-zime
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aga_szsz 20:04, 29 paź 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Gardenarium napisał(a)


Podlewać, a jakże by zostawić rośliny w takiej suszy, chyba nie macie litości i wyczucia. Podlewać, rozsądek nakazuje nawet

A już w szczególności podlewać rośliny zimozielone iglaste i liściaste i róże.


dzięki Danusiu, słyszałam różne opinie o podlewaniu przed mrozem, że mróz niby korzenie rozsadzi i takie tam...
Będę lać,... już nie drżącą ręką

i lecę do zalinkowanych artykułów, z niektórych lekcje już wcześniej odrobiłam


edit:

:
Danusiu, uspokoję Cię, że aż tak bezduszna i bezmyślna to nie jestem ;P
ale człowiek głupieje, jak nasłucha się porad "doświadczonych inaczej" ;P ogrodników... stąd też czasami głupawe pytania...
ale to wszystko z troski o roślinki
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Gardenarium 21:54, 29 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mróz rozsadzi? ale to przymrozek nie mróz, to nie regularna zima a w dzień sporo na plusie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:55, 29 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czytajcie, proszę, artykuły na stronie głównej, napisałam ich ponad 450, czas to nadrobić a nie czytać ogrodników "inaczej" jak to nazwałaś W rogu na dole po prawej zobacz chmurę tagów i wyszukiwarkę, albo pytaj, podsunę artykuł jesli jest na stronie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aga_szsz 08:14, 30 paź 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924

OK.
Postaram się nadrabiać artykuły, a co nie doczytam to zapytam

A do "mądrości" sąsiadek będę podchodziła z dużym dystansem...
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
Gardenarium 17:24, 30 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz przed nami dwa tygodnie na plusie, nawet w nocy, więc jaki mróz rozsadzi..popukaj się sąsiadce w czoło Podolewaj wszystko zwłaszcza pod dachem, pod drzewami, tam gdzie sucho. Zimozielone przede wszystkim - iglaki, bukszpany, trzmieliny, różaneczniki (!) i inne wrzosowate itd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasial 18:49, 30 paź 2014


Dołączył: 08 kwi 2014
Posty: 833
Ok, skasujmy. Nie pamiętam, z jakiejś szkółki. Linków chyba nie wolno wrzucać więc zacytowałam.


Co do szukania tematów, to 80% odpowiedzi znajduję tutaj, na Ogrodowisku. Jednak czasem coś nie wyjdzie i trzeba pomocy, żeby palcem pokazać

Dużo informacji. Zabieram się za czytanie
____________________
Dziewczyna z lasu :) Ogrodowa zachciewajka :)
Olga36 14:33, 28 paź 2017

Dołączył: 14 sie 2015
Posty: 5
Dzień dobry, Czy to osłaniania roślin na zimę można użyć stroisza z thui?
Gardenarium 23:52, 28 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy jak duże fragmenty. Zależy co i jak chcesz okrywać i jakie są gałązki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies