Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Przygotowanie trawnika do zimy...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przygotowanie trawnika do zimy...

Aga 22:53, 18 paź 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam mam podobna sytuacje i tez nie wiem co robic.Ale czytalam w internecie ze ostatnie koszenie mlodej trawy to druga polowa pazdzienika i na wtsokosc 4cm.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
waldek727 22:53, 18 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2433-przygotowanie-trawnika-do-zimy
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
gemciu83 22:53, 18 paź 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Grzesiek skoś trawę nie po samej ziemi ale ciut wyżej 3-4cm powinno być OK. Ona jeszcze troszkę skoczy.
Jak nie skosisz to wiosną założysz nowy trawnik bo całość pleśń śniegowa może doskonale zniszczyć.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
GRZESlEK 17:33, 19 paź 2014

Dołączył: 17 paź 2014
Posty: 11
Dziękuje Wam za rady. Z przyjemnością wykonam to pierwsze koszenie. Pogoda u mnie pewnie taka sama jak w Warszawie ponieważ mieszkam niecałe 100 km niżej
Poczekam na suchy dzień, naostrze nóż i biorę się do roboty.
kris2682 07:40, 04 lis 2014

Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 56
Witam
Tez mam dylemat czy by nie skusić jeszcze trawnika. Dość długi jest, nie równy. Mam marną ziemię tam gdzie trochę lepsza trawa ma dobre 8 - 9 cm, a gdzie gorsza z 5. Na dzisiaj u mnie nadają 16 stopni. Mieszkam na Podkarpaciu. Myślicie że mogę skusić jeszcze? Dodam że trawnik ma 4 lata.
Pozdrawiam
Gardenarium 11:12, 04 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawet nie możesz a powinieneś, ja wczoraj kosiłam nierówności.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
CebuleKwiatowe 18:27, 19 lis 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Ja ostatni raz kosiłem na początku października, kiedy jeszcze nie było przymrozków i to uważam juz za ostateczność, potem z każdym kolejnym dniem bedzie coraz chłodniej i jak słusznie pisze Przedmóca- trawnika nie powinno się już wtedy kosić.
____________________
anita_d 20:43, 29 lis 2014

Dołączył: 15 lut 2014
Posty: 17
Ja mam może absurdalne pytanie ale… Czy jesienią też podlewacie trawnik?
Ja mój tegoroczny trawnik nawiozłam w październiku, wówczas też obficie podlałam i na tym był koniec. Po nawożeniu było kilka deszczowych dni, ale później bez opadów… w ogóle jesień tego roku była mało deszczowa w moich rejonach.
Przez długi czas po nawożeniu było widać różnicę w trawie (niestety ze względu na brak czasu nawoziłam ją gdy było już ciemno i miałam ewidentne nierówności (nawóz rozprowadzałam siewnikiem)) - miejsca nienawożone były bardziej żółte, no ale nic, zdecydowałam, że na wiosnę się to jakoś wyrówna zwłaszcza, że i tak będzie potrzebne dosianie.
W ostatnich dniach trawa w wielu miejscach znacznie się pogorszyła - pożółkła czy poszarzała i są to płynne przejścia od ciemnej zieleni po szarości(żółcie).

Jest to normalne zjawisko na zimę, a może przydałoby się ją podlać przy dodatniej temperaturze?

____________________
Gardenarium 21:48, 29 lis 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz już nic n ie poradzisz, mrozy są, więc trawa sztywna jak nie wiem co. Wszystkie braki uzupełnisz na wiosnę, Podlewać jesienią trzeba jeśli ewidentnie jest sucho, natomiast gdy trawnik zmrożony nie podlewamy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Loosiuu 18:07, 15 gru 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Mogę jeszcze skosić trawnik? Od kilku dni temp nie spada poniżej zera, a trawa ostatni raz koszona była na koniec października. Do teraz cały czas rosła jeszcze, ale wolniej. Teraz ma już ok 7-8 cm i pojedyncze dłuższe kłoski. Jest wilgotno i boję się pleśni. Zapowiadają ocieplenie na kilka dni.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies