Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Dąb biały - Quercus alba

Pokaż wątki Pokaż posty

Dąb biały - Quercus alba

Gardenarium 19:41, 19 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musisz popisać maile do szkółkarzy polskich, wtedy mam nadzieję, że ktoś odpowie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel_bieda 22:00, 13 lip 2013

Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 1
Od kilku lat poluję na białego dęba,poprzedniego roku oferowała go Szkółka Konieczko.Nasiona dęba białego po 2-3 tygodniach tracą siłę kiełkowania.Naturalnie występuje w Stanach skąd otrzymywałem dwukrotnie-niestety martwe.wygląd zewnętrzny nienaganny,w środku żołędzie zgrębiałe.W woreczku 6 szt.data pakowania oczywiście z tego sezonu ale na składzie lub w magazynie poleżały parę lat.Jeżeli ktoś z Holandii zciągnął kilka egzemplarzy i słono zapłacił,nie będzie czekał 30-40 lat aż dąb zacznie owocować żeby zebrać żołędzie,wysiać i sprzedać siewki,stąd szczepione.Mając szczepionego można próbować ukorzeniać[sadzonkować]rozmnażać z gałązki.
Katkak 16:46, 28 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Danusiu, w jakimś wątku wyczytałam jak komuś radziłaś, że ze zwykłego dębu nie ma żadnego pożytku, tylko mączniak i walące w dach żołędzie. Mamy w swoim ogródku takiego i jak to przeczytałam to chyba się go pozbędziemy, bo faktycznie liście zawsze ma takie brudne i lepkie, jakieś choróbsko chyba. Mąż go posadził jak się nam synek urodził i mam trochę sentyment do niego, ale może zrekompensujemy sobie tę stratę jakimś ładniejszym drzewkiem, jak sądzisz?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Gardenarium 09:54, 29 wrz 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przesadź dęba na ulicę, podtrzymuję swoją opinię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Katkak 14:27, 29 wrz 2013


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ponownie dziękuję Ci Danusiu Tak zrobię
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies