Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przydomowy - Hosty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przydomowy - Hosty

Margarete 15:36, 13 mar 2013


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Witaj Wojtku,
podglądam twój ogród i twoje bogactwo host, ja tez marze o hostach i żurawkach bo u mnie w ogrodzie ściana lasu daje dość duzy cien na 3/4 powierzchni wiec mam nadzieje że uda mi sie je tam pieknie uprawic. Gratuluje pieknego ogrodu, ja dopiero "raczkuje' ale nie trace wiary ze i u mnie bedzie pieknie.
Wpadne tu do ciebie jeszce na pewno . Pozdrawiam
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
barbara_kraj... 19:09, 13 mar 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Wojtku, w tym miejscu nie ma szans na dobre plony warzyw. Nawet krzewa owocowe potrzebują sporo słońca. Tu pięknie rosłyby rh i azalie
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
wojtas2101 13:11, 14 mar 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Witaj Basiu,
Wiem że to nie najlepsze miejsce na warzywa, rosły tam tylko pomidory w workach i donicach(z powodu braku miejsca w innej części ogrodu chciałem ten kawałek ogrodu jakoś wykorzystać ale teraz wiem że lepsze miejsce byłoby od południa dlatego zostane przy donicach a to miejsce zagospodaruje w inny sposób). Nie mogę posadzić tam różaneczników i azali bo jak są duże opady śniegu to spada on z dachu i wszystko łamie.

2011 rok



W tym roku myślałem żeby posadzić warzywa w takich pojemnikach.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Kondzio 12:01, 17 mar 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
nie złe
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
wojtas2101 15:14, 17 mar 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Dzięki, kombinuje jak mogę...
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
barbara_kraj... 18:35, 17 mar 2013


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
wojtas2101 napisał(a)
Witaj Basiu,
Wiem że to nie najlepsze miejsce na warzywa, rosły tam tylko pomidory w workach i donicach(z powodu braku miejsca w innej części ogrodu chciałem ten kawałek ogrodu jakoś wykorzystać ale teraz wiem że lepsze miejsce byłoby od południa dlatego zostane przy donicach a to miejsce zagospodaruje w inny sposób). Nie mogę posadzić tam różaneczników i azali bo jak są duże opady śniegu to spada on z dachu i wszystko łamie.

2011 rok


Ależ sprytne! Godne ropzpowszechnienia!
A co do spadającego śniegu, to muszą być jakieś rozwiązania. Gdzieś nawet o tym czytałam. U Danusi i Aniasc chyba. Trzeba by je spytać.
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
alinak 18:54, 17 mar 2013


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
wojtas2101 napisał(a)
Marzy Mi się warzywnik mam nawet jedno takie miejsce gdzie w tamtym roku uprawiałem pomidory w doniczkach, ale chciałbym coś na większą skale myślałem żeby zlikwidować trawnik ale nie wiem czy coś tam urośnie (strona wschodnia). Dlatego proszę o radę, poniżej zdjęcia tego miejsca.



Wojtku własnie odkryłam że masz tu podobny problem jak ja miałam na zupełnie identycznym skrawku -spadający śnieg . o warzywniku w tym miejscu najlepiej od razu zapomnij . warzywa nie lubią takich cienistych zakątków .
ja rozwiązałam to tak ;












fotki oczywiście usunę jutro żebyś zdążył sobie porównać . zobacz na 1 fotce jak wyglądały moje jałowce . nie sadź tam drzew jak masz ten problem . to walka z wiatrakami
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
wojtas2101 21:29, 17 mar 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Niezłe, traw jeszcze nie mam w ogrodzie można by zrobić kolejną kolekcje obok host. Nawet jak je śnieg czasami uszkodzi to i tak ścina się je na wiosnę.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
wojtas2101 16:56, 19 mar 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Trochę mnie zasypało........................
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
Kondzio 17:30, 19 mar 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
No nieźle hi hi hi ale u mnie wyglądało tak samo
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies