Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród przydomowy - Hosty

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród przydomowy - Hosty

23:28, 04 sie 2013
Jak ładnie się porozrastały
Przyjedź w nasze strony,u nas trawek w szkółkach mnóstwo i bylin również,też ostatnio przerzuciłam się na trawy.
Psince jak pasuje na tarasie..
Pozdrawiam serdecznie
wojtas2101 12:01, 05 sie 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Anulka
Niektóre dobiero co wsadzone, zdobyte na giełdzie kwiatowej. U mnie z trawami i bylinami w szkółkach kiepsko, myślałem aby we wrześniu wybrać się pod Bielsko, zastanawiam się co posadzić w drugiej części pod jodłami i świerkiem jest tam bardzo sucho. Napewno cieniolubne, może hortensje bukietowe tam gdzie jest więcej słońca.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
12:18, 05 sie 2013
Fajnie masz bo cieniste rabaty są u Ciebie no i pasują tam hortensje,hosty.U mnie patelka dookoła,nawet z hostami mam problem.W tym roku przesadziłam prawie wszystkie pod forsycję (pomyślałam..będzie dawać im cień) a tu okazało się,że te co na brzegu mają popalone listki,więc z powrotem w donice i teraz myślę tęgo gdzie je posadzić.Mam fajny zagajnik,tam jest sporo cienia ale non stop bym musiała latać z konewką...chyba,że...już wiem...pociągnę kawałek linii kroplującej..ale dziś już odpuszczę sobie..za duży żar leje się z nieba..
Pozdrawiam słonecznie
A zapomniałabym..kupiłam turzyce 'Bronzita' i 'Bronze Form',tylko muszę dopytać Danusi jak z zimowaniem tych traw.Jeszcze podoba mi się 'Rubrum',ale ta na bank przemarza,szkoda,ma piękny kolor i kwiatostany.
jolusia 14:07, 05 sie 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 250
Witam, obowiązkowo zapisuję się w tym uroczym zakątku... chętnie będę tutaj zaglądała... Jestem również miłośniczką host i chociaż moja kolekcja nie jest bardzo bogata w liczbę odmian to mam sporo funkii wielkich i dorodnych, bo już mocno "wiekowych"... Zapraszam...

Pozdrawiam Jola.
____________________
"Wizytówka" Grzebyczkowe zakątki..."codziennie po godzince"...
wojtas2101 21:47, 05 sie 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Anulka
Ja też pod jodłami i świerkiem mam pustynie, może również pociągne tam linie kroplującą ale chyba nie w tym roku bo muszę cały system nawadniania przerobić. Posadziłem parę host na rabacie trawiastej i też mi się poprzypalały albo przyschły z braku wody (mały system korzeniowy). Aby posadzić hortensje będe musiał podciąć trochę jodły i świerka od dołu. U Ciebie w miejscach słonecznych napewno dobrze rosną kwiaty. Zajrzę do Cienbie aby zobaczyć nowe trawy.
Jolusia
Witam w moim wątku, wpadne do Ciebie zobaczyć twoje hosty.
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
21:57, 05 sie 2013
Świerk (mam na myśli moją zwyczajną choinkę ) też podkasałam całkiem od dołu właśnie z myślą o hostach ale okazało się,że pod nią raczej hosty nie utrzymają się i musiałam tam posadzić bluszcz,dąbrówkę,barwinek no i to zburzyło cały mój misterny plan...bo miały tam być hosty,potem powędrowały pod forsycje..też złe miejsce,teraz w donicach ale przynajmniej wiem,które na słońce a które w cień A w tym moim zagajniku to rosną przede wszystkim liściaste,jeden lilak idzie do wyrzutki,mam dosyć walki z odrostami,przeszły nawet hen za ogrodzenie..
wojtas2101 22:12, 05 sie 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Anulka
Ja mam świerka srebnego, nie wiem czy jak obetnę jedno piętro czy to nie będzie za mało dla hortensji, najwyżej jak spotkam w szkółkach coś innego co mógłbym tam posadzić to zrezygnuje z horti. Z jednej strony hortensje są wysokie stwarzały by tło dla traw. Może jakieś wysokie miskanty?
____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
22:48, 05 sie 2013
Może być za nisko dla roślin,ja obcięłam gałęzie mniej więcej na moją wysokość tak by jako tako przejść do dalszych roślin.Pod świerkiem możesz ewentualnie posadzić rododendrony.
wojtas2101 23:42, 05 sie 2013


Dołączył: 24 wrz 2012
Posty: 1762
Anulka
Ja chyba obetnę niewiele, wydaje mi się że jak bym obciął na wysokość 1,8 m to może być troche łyso.

____________________
Ogród przydomowy - Hosty Wizytówka-Ogród przydomowy-Hosty
08:21, 06 sie 2013
Witam z rana
Masz rację,byłoby łyso.Twoje świerki jeszcze niziutkie.Mój zrównał się prawie z domem,obcięty sporo od dołu i góra też poszła pod piłę.Bardzo fajny masz ten zakątek i widzę za świerkami brzozę.Czy tutaj na dole zdjęcia to hortensja czy kalina? Teraz jak pokazałeś ogólny zarys rabaty to jak najbardziej sadź pod świerkami hortensje i trawy.Hortensje jasnymi kwiatami rozjaśnią zieloną ścianę a trawy dodadzą jej lekkości.Czy to szczepione drzewko przed rabatką z żurawkami,turzycami,hostami to jakiś buczek? A obok to drugie szczepione ?
Jadę zaraz do szkółki za miasto po korę,może tam nie wykupili wszystkiego.
Miłego dnia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies