Gdzie jesteś » Forum » Rośliny wodne » Caltha palustris - knieć błotna, kaczeniec

Pokaż wątki Pokaż posty

Caltha palustris - knieć błotna, kaczeniec

Bogdzia 22:03, 10 maj 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526


____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Aga 20:13, 11 kwi 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam posiadam kaczence posadzilam w tamtym roku pod koniec lata i nie kwitna dopiero wypuscily liscie .Napewno maja wilgotno ale nie wiem czy nie zamalo slonca.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Mariusz 08:09, 12 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Lubią słońce i nie przeszkadza im półcień, w naturze nie tylko rosną na terenach słonecznych, otwartych, ale i nad strumieniami, rowami w podszycie drzew, głównie olchowych, wierzbowych. W chwili kwitnienia te drzewa są w stanie bezlistnym, a ich korony rozpraszają promienie słoneczne.
W oczku warto zapewnić im jasne siedlisko, przecież w uprawie chodzi nam o piękne, obficie kwitnące kępy, a tutaj główna rola słoneczka.

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Aga 12:38, 12 kwi 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Gardenarium napisał(a)
Można wykopać dół, wyłożyć folią, nasypać ziemi i będzie ogródek bagienny

Witam chodzi mi o zrobienie wlasnie takiego ogrodka bagiennego ale tylko na jednego kaczenca nie wiem jak to zrobic czy folia moze byc czarna czy obojetnie jaka i czy wtedy mozna ten dol zrobic na sloncu,czy cos moze dosadzic do tego kaczenca?Jak to dokladnie mialoby wygladac?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Mariusz 08:07, 13 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Jeden kaczeniec, jakoś to trzeba zgrać z całością ogrodu, bardziej kieruję swoje myślenie do ogródka wodnego, oczko wodne z strefą bagienną, strumyk, wedle upodobań, miejsca z zachowaniem kompozycji ... wówczas dobierasz kaczeńce z innymi roślinami wodnymi. Kaczeńce zachwycają nas tylko w trakcie kwitnienia, potem liście czasem brzydną i trzeba je wyciąć.
Jeśli już same bagienko, to nie musi być na pełnym słońcu przez całą dobę, nie może być zbyt małe, bo szybko wysycha, a do jego budowy proponuje użyć materiałów wysokiej jakości, bo tak jak oczko to założenie na długie lata.

Liście kaczeńców w połowie czerwca



____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Aga 12:50, 13 kwi 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Czyli chyba lepiej wydac tego jednego kaczenca bo narazie u mnie nie zanosi sie na zadne oczko czy cos w tym stylu.I zgadzam sie z tym ze sa ladne tylko jak kwitna bo wlasnie w takim momencie ich kwitnienia wsadzilam tego jednego kaczenca do ogrodu.Chetnych jest wielu na rosliny takze pozbede sie go.I dziekuje za podpowiedzi .
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Mariusz 21:32, 13 kwi 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
A może zrób coś podobnego http://www.ogrodowisko.pl/watek/4104-miniaturowe-oczko-wodne-misy-beczki-donice-balie - fajne rozwiązania, dopasowane do sadzenia kaczeńca oraz kilku innych roślin.
Spójrz też proszę na moje poidełko - zaraz po wykonaniu, posadziłem tutaj seslerię błotną, ale coś w tym stylu również może posłużyć kaczeńcom.
Pozdrawiam

____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Aga 09:16, 14 kwi 2014


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
No tak chyba mnie jednak przekonales .Kamienie mam takze mysle ze wykorzystam twoja propozycje poidelka .Jeszcze tylko musze poszukac odpowiedniego lokum bo u mnie na dzialce jeszcze nie ma domu i slonce wszedzie a i kwiaty sa posadzone po bokach a srodek dzialki zostawiony na dom.Pozdrawiam.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies