Gdzie jesteś » Forum » Dbamy o narzędzia czyli niezbędnik ogrodnika zawsze pod ręką » Sprzymierzeńcy mojego ogrodu - narzędzia ogrodowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Sprzymierzeńcy mojego ogrodu - narzędzia ogrodowe

Slawko 13:49, 28 lis 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Po pracy w moim ogrodzie, narzędzia nie były należycie traktowane. Gdzie tylko znalazło się miejsce tam trafiały... brudne, zardzewiałe. Leżały sobie tak samotne, a przecież to dzięki nim mój ogród zawdzięcza im swój wygląd. Postanowiłem zmienić swoje dotychczasowe złe! nawyki i zadbać o tak ważnych dla ogrodu sprzymierzeńcach. Więc zabrałem się do roboty.

Powyciągałem wszystkie narzędzia z zakamarków... poukładałem na trawniku i przygotowałem sobie letnią wodę, gąbkę... i zabrałem się do roboty.





____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Slawko 13:58, 28 lis 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Jak mogłem dopuścić je do takiego stanu... szukałem odpowiedzi i chyba znalazłem. "Po co o nie dbać skoro i tak znów będę je używał niebawem, ubrudzą się znów, na marne moja praca..." cóż za błędne myślenie...



____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Slawko 14:02, 28 lis 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Metalowe części narzędzi potraktowałem odrdzewiaczem WD40, który pięknie usunął zardzewiałe miejsca i przy okazji je zakonserwował. Ciężko było ale się nie poddawałem. Teraz wiem, że jakbym od początku o nie dbał, to bym nie musiał dziś tyle czasu i pracy im poświęcić... ale było warto. Sami zobaczcie.




____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Slawko 14:18, 28 lis 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
Mój mały narzędziowy salonik rozpocząłem tworzyć od zawieszenia wideł amerykańskich, sekatora i szpadla... teraz już nie będą się wałęsały po kątach.




Łopatki, pazurki, małe sekatory poukładałem w doniczkach na półeczkach... już nie będę musiał ich szukać po całym garażu. Jeszcze tylko przetrzeć by nie zardzewiały.
Narzędziem bez którego nie wyobrażam sobie pracy w ogrodzie to sekator. Czym bym wykonywał wszystkie cięcia, czy to sanitarne...doświetlające...czy formujące.



Pułeczka, która była stworzona do pełnienia roli ziołowego zakątka, została "przemieniona" na narzędziową pułeczkę... im bardziej się przyda niż ziołom, którym za to pozwolę rosnąć na moich rabatach, gdzie niepostrzeżenie będą słonecznymi, gorącymi popołudniami oszałamiać swoimi aromatami.

____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Slawko 14:23, 28 lis 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
...i tak teraz poukładane, wyczyszczone narzędzia będą zawsze po swojej pracy wracały w swoje miejsce, czyste i zadbane. Pazurki, sekatory i łopatki teraz mają swoje miejsca, dzięki czemu będę mógł łatwo je odnaleźć i położyć z powrotem. Również doniczki znalazły swoje miejsce, nie leżą już gdzie tylko popadnie. Gdy tylko najdzie potrzeba by jakąś roślinę rozmnożyć, to już wiem gdzie mogę szukać jakiejś doniczki. Wszystko pod ręką, czego tylko bym nie potrzebował mogę teraz szybko i łatwo znaleźć.
Jakby narzędzia mogły mówić, to podziękowały by za tą wielką troskę jaką dzisiaj im dałem ale przede wszystkim podziękowania należą się Danusi, która zmobilizowała mnie i uświadomiła, że narzędzia ogrodowe, to również ważny element, dzięki którym może powstać i dojrzewać piękny, zdrowy i czysty ogród. Dziękuję.





____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Milka 14:42, 28 lis 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
no, no...nieźle!!
też powoli porządkuję
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
baraga1904 15:30, 28 lis 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
....tez mam taka skrzyneczkę ' truskawkową"... i jest używana wtym samym celu...
adom1206 18:41, 28 lis 2012

Dołączył: 04 lis 2012
Posty: 1216
____________________
Agnieszka - Moje Ogrodowe Marzenia...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies