Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Oczko wodne zimą, napowietrzanie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Oczko wodne zimą, napowietrzanie.

18:04, 14 mar 2013
Ten napowietrzacz pokazywany przez Tygrysa jest dobry na 3-4 miesiące nieprzerwanej pracy później siadają membrany On pisze tylko 30W a ja powiem że to aż 30W, standardowe mają 5-7.5 W i tu jest oszczędność, a z sześciu wyjść i tak się nie korzysta ja wężykiem połączyłem po dwa ze sobą i korzystałem tylko z dwóch wyjść. A cena tego też wygórowana jak na Made in China.

W okresie letnim mam napowietrzacz oraz małą pompę fontannową , fotodioda i przekaźnik sterują nimi, o zmierzchu włącza się napowietrzacz a w dzień chodzi pompa fontannowa, ale tylko mieszając wodę /bez wodotrysku/
Mariusz 13:36, 31 gru 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Od dwóch lat również go używam, czyli chodzi już trzeci sezon, działa dobrze. Wadą jest zbyt głośna praca, znacznie większy pobór mocy w porównaniu z urządzeniami o podobnej wydajności, zaletą niska cenna ( 220 zł za zestaw z 6 kamieniami, wężykami i sztucznym przeręblem - 35W 70l/min) i możliwość montażu nawet 8 kamieni przy silniejszej wersji.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Mariusz 13:36, 31 gru 2015


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 3349
Do stawu zarówno roślinnego jak i rybnego polecam dmuchawy membranowe z odpowiednimi dyfuzorami. Za najbardziej wydajne (200l/min) z trzema dyfuzorami trzeba zapłacić około 3000, ale efekt pracy jest rewelacyjny. Cichutko działają, pobierają niewiele prądu. Do mniejszych zbiorników wystarczą 30-60l/min. - koszt zakupu ok. 500-800 zł.

Na zdjęciu efekt pracy dwóch dyfuzorów rurowych podłączonych do dmuchawy (200l/min) 30 metrowymi wężami.


____________________
Pozdrawiam Mariusz Przyjazny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies