Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja occidentalis "Golden Tuffet"

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja occidentalis "Golden Tuffet"

Gardenarium 09:41, 06 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bukszpan na bank przemarznie, u mnie zawsze przemarza i wymieniam. Tylko w tym roku kilka kulek przezimowało, ale to tylko dwie, trzy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mstrzes 10:30, 06 sie 2014


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Ok to chyba postawię na samą trzmielinę, która zasłoni gazon , chociaż z nią też nie wiadomo jak będzie po zimie.
A jaką odmiane najlepiej wybrać?
Z góry dziekuję za radę.
____________________
Pozdrawiam Magda
Gardenarium 11:55, 08 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najbardziej atrakcyjną kolorystycznie czyli 'Emerald'n Gold'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mstrzes 12:38, 08 sie 2014


Dołączył: 30 lip 2014
Posty: 314
Bardzo dziękuję
____________________
Pozdrawiam Magda
miskka 08:20, 18 mar 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Zgodnie z obietnicą w wątku Karola wrzucam zdjęcia kupionych Golden Tuffet za 8,50 zł. Całkiem spore, jak już ustaliliśmy. Zobaczymy jak się przyjmą i jak będą wygladały po zaklimatyzowaniu. Bo narazie trochę zwichrowane, ale w sumie początek sezonu roślinnego. Ale za tę cenę...


Przepraszam za jakość - zrobine skoro świt przed pracą.
Będę je sadzić w mieszankę kwaśnego torfu i ziemi z kompostownika.

Pomiędzy nimi będą rosły Miskanty Gracillimus oraz kępki białych goździków. Wiem, że niektórych z Was może razić podwyższenie z drewnianych klocków, ale ja lubię taki klimat
____________________
Katkak 09:15, 18 mar 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
miskka napisał(a)
Zgodnie z obietnicą w wątku Karola wrzucam zdjęcia kupionych Golden Tuffet za 8,50 zł. Całkiem spore, jak już ustaliliśmy. Zobaczymy jak się przyjmą i jak będą wygladały po zaklimatyzowaniu. Bo narazie trochę zwichrowane, ale w sumie początek sezonu roślinnego. Ale za tę cenę...


Przepraszam za jakość - zrobine skoro świt przed pracą.
Będę je sadzić w mieszankę kwaśnego torfu i ziemi z kompostownika.

Pomiędzy nimi będą rosły Miskanty Gracillimus oraz kępki białych goździków. Wiem, że niektórych z Was może razić podwyższenie z drewnianych klocków, ale ja lubię taki klimat

Mnie się bardzo podoba, bo też lubię taki klimat . Fajne te kuleczki .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
miskka 09:31, 18 mar 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Dzięki Kasiu Ja to takie "po swojemu" trochę ogrodowiskowo, trochę po swojemu z nutką babcinego Może w końcu powstanie coś wartego pokazania
____________________
paulina_ns 14:41, 18 mar 2016


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Twoje chyba jeszcze większe są niż moje bardzo ładnie
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
miskka 18:57, 09 wrz 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Kochani, czy pozostawienie tej tujki na zimę w donicy (osłonięta od mroźnych wiatrów i słońca weranda) jest ryzykowne?
____________________
Gardenarium 09:45, 27 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ryzykowne, dużo bardziej pewne jest podlanie i zadołowanie w zacisznym miejscu w gruncie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies