Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Rośliny na suche i słoneczne stanowiska

Pokaż wątki Pokaż posty

Rośliny na suche i słoneczne stanowiska

Gardenarium 19:36, 01 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pod brzozę jednak proponuję derenie, a z przodu niskie berberysy.
Z Twoich bym dodała trzmielinę oskrzydloną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 20:02, 01 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
W takim razie to posadze, bardzo dziękuję
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 20:33, 01 sty 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No bo jesli potrzebujesz pod brzozy, to nie musisz sadzić całej kolekcji roślin
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 20:52, 01 sty 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
To prawda, jednak dobrze wiedzieć tez inne na przyszłość bo brzóz u mnie dość sporo.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
gosiaczek 11:48, 27 sty 2016

Dołączył: 11 sty 2015
Posty: 107
Witam.
Na wiosnę postanowiłam założyć kolejną rabatę na bardzo słonecznym i suchym miejscu. Już poczyniłam nawet kroki w tym kierunku. Zamówiłam sobie rośliny na takie stanowisko. Wątek bardzo pomocny. Zdjęcia pięknie wykonane.

pozdrawiam, Gosia
____________________
Kolorowy raj Gosi
ukka 22:10, 28 sty 2016

Dołączył: 08 gru 2012
Posty: 15
Na suchych gorących miejscach ładnie rosną też różnokolorowe irysy. Na samym piachu nie urosną. Wymagają odrobinę ogrodowej gleby, ale nie są zbyt wymagające.
Zaś przy zapewnieniu nawodnienia jest to świetne miejsce na winorośl. Ciepło - wiec dobrze dojrzeje, sucho - nie będzie chorób grzybowych.
____________________
ukka
Sepolia9 15:49, 29 sty 2016

Dołączył: 18 gru 2015
Posty: 25
Z tego co wiem, na takie miejsce nadają się też trytomy - chociaż mało popularne, są naprawdę prześliczne, może warto je posadzić.
mariano 17:23, 22 cze 2019

Dołączył: 22 cze 2019
Posty: 4


Dzień dobry wszystkim,
mam pytanie związane z wątkiem "stanowiska słonecznego i suchego".
Przed domem, od strony południowej zakładam rabatę w kolorach biało-zielonych. W innej części ogrodu powstaje różowo-srebrna i żółto-czerwona. Stanowisko bardzo nasłonecznione, ale nie całkiem suche- rozkładamy linię kroplującą.
Z przodu są: konwalnik (błąd- będzie przesadzony do cienia), dużo białych hiacyntów i tulipanów- pięknie zakwitły,
za nimi białe lilie, hortensje ogrodowe białe (nie pamiętam które- Anabel albo inna), jukki i trochę zimozielonych, małych iglaków. Z tyłu stare gatunki róż od mojej mamy- szkoda było mi je wyrzucić, pięknie kwitną i jako jedyne są w kolorach różu, pomarańczowego i czerwonego.
Moje pytania i prośby o doradę:
1. Co posadzić pomiędzy różami, żeby nie zarastała mocno trawa?- chciałam coś z większymi liściami, tak jak funkie, ale słońce jest zbyt mocne.
2. Co posadzić zamiast konwalnika, aby po przekwitnięciu tulipanów i hiacyntów rozwinęły się ładne liście -byliny lub trawy? Myślałam o jakiejś odmianie trawy lub może białe niskie astry jesienne??? Mam tam na próbę trzy hosty Fire and Ice, ale myślę, że będzie jej ciężko i przesadzę ją na inną rabatę, z tyłu domu.

Załączam zdjęcia, choć kiepskie ujęcia i z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Maria

____________________
Marysia
Karol99 19:09, 05 kwi 2020


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Szukam rośliny na obwódkę, ramę pod brzozę. Pomyślałem o irdze błyszczącej do precyzyjnego cięcia. Da radę czy będzie marna mimo podlewania?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 21:42, 12 wrz 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tego nie wiadomo, czy da radę zależy od ciebie a nie od irgi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies