Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Cały rok w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Cały rok w ogrodzie

Gabriela 10:41, 17 wrz 2014


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
O tych chryzantemach w pierwszej chwili pomyślałam, że to też dalie. Super kwitną.
Co do roślinki - skoro Ty Łucjo nie wiesz, to mam wiedzieć ja?. No, naprawdę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
bogumila 15:51, 17 wrz 2014


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
badara napisał(a)
Chyba marna ze mnie ogrodniczka, "coś" sobie wyrosło, samowolnie, a ja nie wiem co to jest, malwa jakaś ????

...może to ślazówka?Pozdrawiam serdecznie.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Pszczelarnia 16:02, 17 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
badara napisał(a)
Co roku trafia do mojego ogrodu jakaś dalia, z daliami mam kłopot, bo nie mam warunków do przechowywania.
Dalia 2014




Jako że to już schyłek lata, kwitną chryzantemy, mam takie ulubione, pomponikowate, w ciekawym różowo-wrzosowym kolorze








Łucjo, te chryzantemy są wieloletnie? Zimują u Ciebie. Jak się nazywają? Jakie mają warunki i ... jak je mieć? Przewrotnie zapytam. Ale powiedz proszę wszystko o nich.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joku 20:07, 17 wrz 2014


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11944
badara napisał(a)
Chyba marna ze mnie ogrodniczka, "coś" sobie wyrosło, samowolnie, a ja nie wiem co to jest, malwa jakaś ????



Podejrzewam że to chwast, coś takiego u mnie rośnie, kwitnie na jasno - różowo (kwiaty podobne trochę do powoju) i rozłazi się na boki pełzając po ziemi. Nawet ładnie wygląda. Ale jestem pewna że nie siałam i widziałam już wcześniej dziko rosnące. Też mam skojarzenia z malwą ze względu na listki przede wszystkim. Nazwy niestety nie znam.
Czy twoje już kwitło?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
badara 08:08, 18 wrz 2014


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Pszczelarnia napisał(a)


Łucjo, te chryzantemy są wieloletnie? Zimują u Ciebie. Jak się nazywają? Jakie mają warunki i ... jak je mieć? Przewrotnie zapytam. Ale powiedz proszę wszystko o nich.


Ewo, nie znam nazwy tej chryzantemy, były posadzone przed sklepem ogrodniczym w Gliwicach, wysępiłam je, pani sklepowa chętnie mi je wykopała, zimują bezproblemowo, rosną w formie kulistej, chętnie kwitną, kwiatki są pomponikowe, małe, nie kazdemu takie się podobają, na ogół podobają sie kwiaty duże i okazałe.

pozdrawiam Łucja
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
badara 08:16, 18 wrz 2014


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Joku napisał(a)


Podejrzewam że to chwast, coś takiego u mnie rośnie, kwitnie na jasno - różowo (kwiaty podobne trochę do powoju) i rozłazi się na boki pełzając po ziemi. Nawet ładnie wygląda. Ale jestem pewna że nie siałam i widziałam już wcześniej dziko rosnące. Też mam skojarzenia z malwą ze względu na listki przede wszystkim. Nazwy niestety nie znam.
Czy twoje już kwitło?


Kwitnienia nie było, może nie zdąży przed zimą , to moze być ślazowka jak Bogusia napisała, albo rzeczywiscie malwa, a ten chwast o ktorym piszesz to chyba też jakiś malwowaty

pozdrawiam Łucja
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
mira 08:19, 18 wrz 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
e tam małe jest piękne - fajne te chryzantemy no i ten kontrolowany szaberek, teraz warto się za chryzantemami rozejrzeć a dalia 2014 urokliwa
pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
hanka_andrus 08:23, 18 wrz 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Może to być ślaz dziki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
badara 10:40, 20 wrz 2014


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Wyjaśnilo się, to malwa Zebrina, której od trzech lat już nie mam w ogrodzie, to się nazywa szkoła przetrwania

____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
ewsyg 21:11, 11 lut 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Łucjo, obejrzałam Twój ogród i jestem pod wrażenie. Masz sporo ciekawych i rzadko spotykanych roślin. Twój ogród jest bardzo kolorowy. Ja też lubię bylinki, lubię jak jedne roślinki przekwitają, a inne zakwitają. Wnuczek miał dużo szczęścia z porożem. Dobrze, że do Ciebie zajrzałam bo też mam hortensję Kyushu i nie wiedziałam, że ona rośnie taka duża. Moja jest jeszcze malutka. Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies