Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata od nowa

Krystyna 08:17, 11 lut 2013

Dołączył: 13 maj 2012
Posty: 15
Dobrze to ujęłaś - to jest jedna wielka załamka ;-(((
nieszka 21:30, 11 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Nic się nie łam! Porostu się naoglądałaś różności i nie wiesz co z tego wszystkiego wybrać do siebie
Powiedz w jakich roślinach gustujesz to ja bardzo chętnie Ci się w ogródek powtrącam
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Krystyna 07:41, 12 lut 2013

Dołączył: 13 maj 2012
Posty: 15
Tak, naoglądałam się Waszych pięknych ogrodów i realizacji Danusi i totalna deprecha mnie złapała.
Miło, że chcesz pomyśleć o moim ogródku. Nie mam jakiś ukochanych roślin, ale chciałabym aby ogród ładnie wyglądał również zimą. Lubię kwiaty, ale niestety ich żywot jest krótki, no i zimą rabaty bylinowe, czy skalniak wyglądają paskudnie. Szkoda, że sezon ogrodowy jest u nas taki krótki. Brak jest koloru i roślin zimozielonych. Ogrodem w większości zajmuję się sama (męża często nie ma), lubię grzebać w ziemi i pracy się nie boję. Ale też nie zawsze mam czas, żeby ogrodem się zajmować. Przy tych zmianach chcę uprościć co się da - np. likwidacja żywopłotu z ligustru (który trzeba ciąć trzy razy w roku, a i tak dobrze nie wygląda).

Pozdrawiam i uciekam do pracy.

nieszka 22:36, 12 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
To ja tak widzę tą rabatę przy wejsciu:

Hortensje, bukszpany, miskany i lawenda. No i świerk. Chociaż nie wiem czy on tam trochę za duży nie będzie.
Dalej idąc ścieżką może żywopłot z tuj bądź cisa, pod nim hortensje Anabelle z hostami Patriot lub Firce and Ice.
Wydaje mi się że tak w miarę prosto i częściowo zimozielono.
To tylko tak poglądowo...

____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 22:43, 12 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Krystyna napisał(a)




Im więcej Waszych pięknych ogrodów oglądam, tym bardziej wydaje mi się, że cały mój ogród do niczego się nie nadaje. A najgorsze, że nie wiem jak by to zmienić.

Proszę Was o pomoc

A co miejsce ma pełnić za funkcję? Bo ten żywopłot który jest na rzucie istnieje w rzeczywistości? I jak tam jest ze słońcem?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Krystyna 16:37, 13 lut 2013

Dołączył: 13 maj 2012
Posty: 15
No fajnie to wygląda. Dzięki.
A czy nie będzie za dużo tych wszystkich roślin? No i gdzie w tym wszystkim zakomponować sośnicę? A może zamiast hortensji posadzić rododendrony (mam w drugiej części ogrodu)?

Natomiast narożnik jakiejś specjalnej funkcji nie będzie pełnić, choć zacisznie i spokojnie tam jest i można by jakąś ławeczkę, czy krzesła ustawić. Słońce jest tam po południu i w sumie nie za dużo go, bo zasłaniają domy. Żywopłot jest posadzony, tylko jeszcze mały. Kończy się tak, jak to zdjęcie. To podwyższenie jest tylko 60 cm szerokie, wiec może przy płocie posadzić zimozielony bluszcz, dałby zielone tło. Tylko co jeszcze?
Krystyna 21:11, 23 kwi 2013

Dołączył: 13 maj 2012
Posty: 15
Witam wszystkich wiosennie - bo wiosna zawitała chyba już wszędzie.

Ośmielam się znów prosić o radę przy mojej rabacie, nad którą myślę od lutego. Z roślin to na niej został tylko świerk, duży bukszpan i żółty cyprysik. Nie wszystkie kamienie są usunięte, gdyż zaczynają tam kwitnąc tulipany i szkoda mi je ruszać.
Teraz rabata wygląda tak:

[/img]

W innym miejscu mam bukszpany różnej wielkości i pomyślałam, ze można by je tu wszystkie razem umieścić, ale nie wiem jak i jaką oprawę im dodać.

[img

Proszę pomóżcie....

Krystyna

Krystyna 20:57, 29 kwi 2013

Dołączył: 13 maj 2012
Posty: 15
Wszyscy działają w swoich ogrodach, a ja przy swojej rabacie.

Teraz ona wygląda tak (tego kamienia oczywiście nie będzie)



Może ktoś fachowym okiem spojrzy i doradzi co dalej.

Ten żółty cyprysik oczywiście zostanie zabrany, a w tym miejscu chciałam dać sośnicę - bo tylko z tej strony domu ma optymalne warunki.
Myślałam też, że może ta kosodrzewina "pumilo" mogłaby zostać? Tylko nie wiem co posadzić między kosodrzewiną, a bukszpanami?
Następne pytanie, to czy może jednak mój żywopłot ze szmaragdów pociągną dalej aż do świerka, nie patrząc na to co sąsiad ma za płotem?

W rzucie wygląda to tak




1 - świerk
D - chyba w tym miejscu dobrze byłoby dosadzić jeszcze jeden bukszpan?
5 - sośnica
7-pumilo
żółty pas - trzmielina (mam jej sporo w różnych miejscach w ogrodzie)
między bukszpanami np czerwone żurawki, tylko jakie wytrzymają tu cały dzień na słońcu?

Dodam jeszcze, że tylko jeden z tych średnich bukszpanów był kupiony, a pozostałe wyhodowałam sama.

Pozdrawiam wiosennie

Krystyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies