Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Alstroemeria

Pokaż wątki Pokaż posty

Alstroemeria

Gardenarium 17:12, 12 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A w jakim stanie Irenko kupiłaś? W doniczce?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Babetka 21:43, 09 maj 2013


Dołączył: 03 lut 2013
Posty: 130
Jestem pod ich urokiem. Tylko chyba nie do końca poznałam tajniki ich uprawy. Traktuję wszystkie jednakowo, ale zachowują się odmiennie. Jedna z nich w zeszłym sezonie zakwitła dopiero we wrześniu. Niektóre poszły spać, inne nie dawały się przekonać, że idzie zima. Jak zaczynają mi "mizernieć" robię opryski z miedzianu. Według mnie Alstroemeria jest jak Alfa Romeo.

zdjęcie z tego sezonu.
____________________
Babetka Wśród SWOICH
Gardenarium 17:25, 12 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Weronika napisał(a)
Witajcie! Chciałabym posadzić w jedną z donic na tarasie alstromerię. Wiecie może gdzie w Warszawie i okolicach mogę ją kupić? Nie mogę dostać w tym sezonie W zeszłym znalazłam na bazarku w Konstancinie ale teraz nie mają



Tą roślinę znam z Anglii, gdzie rośnie normalnie na rabatach, ale u nas to na giełdzie w Broniszach trzeba pytać. Kilka dni temu nie widziałam jej, ale może kiedyś będzie.

Napiszcie dziewczyny, gdzie ją kupiłyście.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Weronika 17:33, 12 maj 2013


Dołączył: 14 sie 2010
Posty: 4
Dziękuję za przekopiowanie do właściwego wątku Nie przypuszczałam, że ta roślina ma już swoją grupoę fanów na Ogrodowisku. Z góry dziękuję za wszelkie informacje o tym gdzie mogę ją w kupić na terenie mazowieckiego!
____________________
Weronika
Babetka 20:08, 27 maj 2013


Dołączył: 03 lut 2013
Posty: 130
Witam. Ja swoje kupiłam na targu w Płońsku (niedziela) ; na targu w Piasecznie (piątek) (jak w ten piątek będę mieć wolne to się tam przejdę); W zeszłym roku widziałam je też w Auchan w Piasecznie.
Pozdrawiam
____________________
Babetka Wśród SWOICH
Babetka 20:30, 28 maj 2013


Dołączył: 03 lut 2013
Posty: 130
Witam. Dziś byłam w Centrum Ogrodniczym (Al. Krakowska 197/199). Też były. Wystawione były przy bylinach. Trochę mało okazałe egzemplarze jak za 35 zł . Ale ciekawe kolory. Pozdrawiam
____________________
Babetka Wśród SWOICH
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies