Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak odgrodzić się od sąsiadów?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak odgrodzić się od sąsiadów?

kraania 19:17, 14 lut 2013


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Ja też uważam pomysł Sebka za najlepsze wyjście. No chyba, że w grę wchodzi wymiana na duże serby.

Gardenarium napisał(a)
Jest jeszcze jeden sposób, wysokie drzewa na pniach o dużych koronach, ale wtedy trzeba je posadzić w trawniku, albo poszerzać rabatę, a żywopłot strzyc i czekać.

Danusiu jakie drzewa polecasz do takiej osłony?
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
argo 00:23, 01 mar 2013

Dołączył: 20 lut 2013
Posty: 8
Moim zdaniem dobrze by było przedłużyć płot z paneli np. ogrodzenie ryflowane. Oprócz tui dodatkowa bariera pozwoli wytłumić zbędne dźwięki i wścibskie oko. Tuje będą jeszcze rosnąć te kilka sezonów. Przez ten czas nie będą spełniać swojego zadania.
Gardenarium 00:50, 01 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kraania napisał(a)
Ja też uważam pomysł Sebka za najlepsze wyjście. No chyba, że w grę wchodzi wymiana na duże serby.


Danusiu jakie drzewa polecasz do takiej osłony?


Graby, buki, ambrowca.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:57, 01 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Jeśli chodzi o to miejsce to maty nic nie dadzą, bo dalej będzie widać "chałupy" i okna w nich. Szkoda pieniędzy.

Tylko wysoka roślinność da efekt wysłonięcia.

Przesadź tuje wzdłuż placyku dla dzieci, od strony tych domów - ten zabieg da intymność dzieciom, osłoni od wiatru, niższe tuje, ale bezpośrednio i blisko dadzą zieloną ścianę, a w miejsce wykopanych tui posadź świerki serbskie - wysokie, powyżej płotu żeby były. W rogu na odległość do końca czerwonego.- nie będzie ich wiele. Posadź co 90 cm -100 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:58, 01 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W rogu w trawniku zasymuluj sobie duże drzewo np. tulipanowca, Można go posadzić, wtedy jedno drzewo zasłoni ten dom w rogu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
argo 12:35, 18 mar 2013

Dołączył: 20 lut 2013
Posty: 8
Gardenarium napisał(a)


Jeśli chodzi o to miejsce to maty nic nie dadzą, bo dalej będzie widać "chałupy" i okna w nich. Szkoda pieniędzy.


no jak nie dadzą? Ujęcie jest zrobione z kilkunastu metrów - zawsze będzie widąć okna i domostwa. Trzeba by posadzić 15 metrowe drzewa. Tam w tle widać że ktoś posiada też żywopłot i też widać mimo wszystko jego okna. wysokość 1,95m.

Dodatkowo posadzenie dodatkowej roślinności niepotrzebnie zmniejszy powierzchnie trawnika. Sama działka nie jest jakoś duża, a w takich przypadkach każde miejsce warto dobrze wykorzystać.
miss_house 22:41, 16 kwi 2013

Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 72
Ja jestem kompletnie "nowa", ale moim zdaniem mata bambusowa czy wiklinowa zasłaniałaby fajnie widok na niższym poziomie, a wyżej - to tylko punktowo sadziłabym jakieś ozdobne pnącze np. co drugiego iglaczka i wstawiałabym im podpórkę, żeby się ładnie pięły i wspinały się ponad matę
____________________
miss_house 23:01, 17 kwi 2013

Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 72
Dziś podczas krzątania się w ogródku naszła mnie taka myśl: a może za Twoim płotem wsadzić w pewnej odległości jakieś wyższe roślinki? tam chyba są jakieś niezagospodarowane chaszcze?
____________________
Gardenarium 08:19, 18 kwi 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To dobry pomysł, najlepiej drzewo liściaste o pięknej kolorystyce lub pokroju. Powinno być na wysokim pniu, żeby górowało nad płotem\.
Np ambrowiec balsamiczny, buk o bordowych liściach albo kwitnąca jabłoń ozdobna

Chwasty trzeba skosić, jakoś ograniczyć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
miss_house 15:28, 18 kwi 2013

Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 72
Danusiu, cieszę się, że pomysł Ci się podoba ale to nie ja taka pomysłowa jestem.
Kołacze mi się po głowie, że podobną sugestię sformułował ktoś na Ogrodowisku tylko dla innego Ogrodnika nie byłabym pewna, czy to nie byłaś Ty
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies