Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój własny zielony zakątek.....czyli początek własnego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój własny zielony zakątek.....czyli początek własnego ogrodu

Anita1978 10:44, 23 kwi 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
A donice - faktycznie za bezcen!!!!
____________________
ogródek Anity
alicja1002 10:45, 23 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15
Witam Ania,
hortensje mam już posadzone- nie mam pojęcia jaka odmiana ponieważ dostałam ja od mamy- jak zakwitnie to dopiero będzie wiadomo
Jeśli chodzi o róże to dobry pomysł, a mam może jaką konkretną odmianę na myśli? Ja jak już pisałam wcześniej jestem totalnie zielona za wszelką pomoc dziękuję
____________________
Alicja
Anita1978 15:30, 23 kwi 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Z okrywowych różowa the fairy. Lub bonica
____________________
ogródek Anity
alicja1002 10:28, 24 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15
Anita własnie sprawdziłam jak te odmiany róż które mi podałaś wyglądają. Są przepiękne! zwłaszcza ta the fairy. Muszę koniecznie ją kupić. A jeśli chodzi o kwiaty cebulowe na rabaty- to które warto na początek kupić? Zastanawiam się nad liliami.
____________________
Alicja
Anita1978 12:31, 26 kwi 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Lilie są piękne, chociaż ja mam liliowcwe- te bardziej mi odpowiadają. Tulipany, hiacynty, żonkile , szafirki, krokusy ( te mam nawet w trawniku powtykane ) , ja mam też jeżówki różnokolorowe, lawndę, kocimiętkę, niezapominajki, .... Rozchodniki też warto mieć - są bezproblemowe a przyciągają całe tabuny motyli latem
____________________
ogródek Anity
alicja1002 14:03, 26 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15
Anita a powiedz mi lawendę masz w donicach? i jak się sprawuje? bo różne opinie czytałam

Przemiany mojego ogrodu ciąg dalszy- wklejam kilka nowych fotek. Wczoraj po południu udałam się na zakupy i od razu zaczęłam sadzić. Oto rezultaty:









Tak jak widać zakupiłam troszkę stokrotek, smagliczkę, lobelię, orliki i oczywiście dalie, powtykałam to wszystko w wolne miejsca i oczywiście podlałam.

Wczoraj mój tata powyciągał mi kilka kamieni spod tarasu- tak się zastanawiałam co z tym zrobić i postanowiłam zrobić taki malutki skalniaczek w okół pnia drzewa (drzewo zostało ścięte został tylko pień).
Teraz jestem na etapie zastanawiania się jakie roślinki tutaj dobrać.



A tak dookoła troszkę się kolorowo zrobiło...







____________________
Alicja
alicja1002 11:51, 18 wrz 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15
Mój ogród późnym latem.......
Wiem, że wszystkiego jest tutaj pełno ale jestem zadowolona z tego widoku
Jest kolorowo i pięknie
Zapraszam do oglądania....



















____________________
Alicja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies