Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój własny zielony zakątek.....czyli początek własnego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój własny zielony zakątek.....czyli początek własnego ogrodu

alicja1002 14:16, 03 mar 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15
Witam serdecznie,

w tym roku ogród dookoła mojego domu przeszedł w moje ręce, niby nic w tym dziwnego gdyby nie to, że nic na ten temat nie wiem. Dlatego też zaczęłam szukać inspiracji, pierwsza z pomocą przyszła moja koleżanka z pracy- właścicielka przepięknego ogrodu. To ona zaczęła dawać mi porady, rzucała różne nazwy roślin, które tak naprawdę nic mi nie mówiły- to dzięki niej zakupiłam kilka bylin.
Ona także pokazała mi to forum i muszę przyznać że nie ma dnia w którym bym nie czytała o Waszych pięknych ogrodach.
W tym wątku zamierzam prezentować zdjęcia mojego "ogrodu" ( bo prawdziwym ogrodem to jeszcze nie można to nazwać) wraz z tym jak on się zmienia. Szczerze mówiąc liczę na Wasze rady.

Zaczynamy....











To jest mój dom z zewnątrz. Według mnie jest za bardzo zarośnięty, z przodu znajdują się trzy choinki, które nie wiem kiedy tak urosły, nie podoba mi się to, mam zamiar zostawić tylko jedną - tą najmniejszą po prawej, natomiast te dwie większe wyciąć. W miejsce choinek zamierzam zrobić rabatę składającą się z bylin- w tym celu zakupiłam już:
- modrak kaukaski
- dziewianne wielokwiatową
- penstemon bródkowy
- rutewka orlikolistna
- jeżówki "Cranberry Cupcake"
- naparstnice: mertona, show timple, apricot
- floksy: aureole, schnee
- orliki: nora barlow, woodside strain, yellow
- kocimiętkę fassena
- szałwię merleau blue
- firletkę kwiecistą
- tawułki: show star, sprite
- wiesiołek missouryjski
- trzykrotka wirginijska- rubra
- kirengeszoma dłoniasta

Od razu zaznaczam iż mój zakup polegał tylko i wyłącznie na tych roślinach które mi się podobały- szczerze mówiąc nie wiem jeszcze nie wiem jak je zestawić.
Pod najmniejszą choinką zamierzam posadzić funkie "white chrismtas", bardzo podobają mi się jeszcze turzyce.

To tyle jeżeli chodzi o początek mojej ogrodowej podróży......
nie można przecież spędzić tak pięknego popołudnia przed komputerem....polecam wszystkim bieganie jako formy odpoczynku...a ile przy tym można ogrodów pooglądać...

Pozdrawiam!!
____________________
Alicja
Gardenarium 14:22, 03 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witam , pomogę w razie czego edytowac wpis, ale źle wkleiłaś zdjęcia bo ich nie ma a tylko linki i otwierają mi się malutkie miniaturki , a w ogóle to wklejaj zdjęcia w prosty sposób przez nasz automat. Przez zewn. hosting giną Potem nie ma.

Poćwicz tutaj


http://www.ogrodowisko.pl/watek/11-testowe-dodawanie-zdjec

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Moniika 14:22, 03 mar 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj ! Fajnie zarośnięty - duże choinki , ładne i zdrowe , będzie pięknie ! Pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Kondzio 16:52, 03 mar 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Witam na ogrodowisku
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
alicja1002 18:11, 03 mar 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15
ok, udało się zdjęcia już poprawione, dziękuje za wskazówki
____________________
Alicja
alicja1002 10:17, 04 mar 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15
Witam wszystkich

mam pytanie, czy jest jakiś określony termin w którym najlepiej wycinać drzewa? Tak jak pisałam wcześniej zamierzam wyciąć te dwie największe choinki, a w tej mniejszej popodcinać dolne gałęzie tak aby pod spodem posadzić funkie.

Pozdrawiam
____________________
Alicja
alicja1002 09:41, 25 mar 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15
Witam wszystkich

W sobotę postanowiłam wprowadzić wiosnę do mojego domu. Na ogród to raczej jeszcze ciężko









Dużo słońca życzę wszystkim


____________________
Alicja
alicja1002 11:35, 22 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15
Poniżej przedstawiam efekty mojej sobotniej pracy.
Cały dzień od rana do wieczora uwijałam się przy zakładaniu pierwszej w moim życiu rabaty. To co z tego wyszło oceńcie sami. Tak więc po kolei:

Pierwsze co zostały wycięte dwie choinki, które zajmowały czołowe miejsce.
Pnie zostawiłam aby na nich umieścić doniczki z kwiatami.
Następnie zarysowałam kształt rabaty, przekopałam ziemie, powyrywałam trawę.



Następnie postanowiłam oddzielić moją rabatę od trawnika. Polowałam na plastikowe obrzeże z biedronki lecz niestety do żadnej nie dowieźli więc na szybkiego kupiłam drewniane płotki.



Później zaczęłam sadzić kilka rodzai dalii, dwa rododendrony, ogniki, trawy, funkie



I tak oto to wygląda:



A tutaj posadziłam dwa clematisy: biały oraz różowy





Mam prośbę, podpowiedzcie mi proszę co jeszcze mogłabym ewentualnie dosadzić. Bardzo lubię kolorowe ogrody, szczerze mówiąc nie mam pomysłu co dalej, co by wyglądało efektownie. Do zrobienia został mi trawnik dookoła rabaty- wymaga on dużo pracy ale jestem pewna że efekty będą warte włożonego wysiłku Pozdrawiam wszystkich ogrodomaniaków i liczę na drobne podpowiedzi
____________________
Alicja
alicja1002 10:35, 23 kwi 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 15
Chciałam się jeszcze pochwalić moimi zdobyczami- chodzi o doniczki. Upolowałam je wszystkie w komisach za od 5 do 8 zł.



Udało mi się zakupić trzy przepiękne (chodzi o te jasne), tutaj na zdjęciu są tylko dwie bo w jednej stoją kwiatki w domu.



Teraz szukam donic o wiele większych ale strasznie ciężko z tym- oczywiście w sklepach jest ich mnóstwo ale cena wysoka- a ja jako początkujący ogrodnik nie zdawałam sobie sprawy że tak to wygląda

W tygodniu zabieram się za renowację trawnika z przodu domu. Nie mam pojęcia czy zakładać trawnik od początku- ponieważ w niektórych miejscach są doły (zdjęcia znajdują się w poście powyżej) czy wystarczy regeneracja. Oczywiście przeczytałam mnóstwo artykułów na ten temat ale nie jestem pewna od czego zacząć.

Pozdrawiam
____________________
Alicja
Anita1978 10:39, 23 kwi 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Witam
Proponuję hortensje limelight - są niezawodne, kwitną długo, nie przemarzają, my na ogrodowisko wszyscy je lubimy
Poza tym może róże? Okrywowe są bezproblemowe
____________________
ogródek Anity
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies