Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Kolcowój Chiński (jagody goji)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolcowój Chiński (jagody goji)

Gardenarium 00:44, 03 paź 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Post pojawia się po to żeby reklamować swoją działalność a tego zabrania regulamin.

Napisz coś mądrego o uprawie, pokazuj zdjęcia a nie w domyśle kupujcie u mnie To nie fair.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
brysiak 20:13, 04 cze 2014


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 9

Takie tam .. roślinki

Pozdrawiam
Brysiak
____________________
brysiak 20:14, 04 cze 2014


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 9
PS2. Jeśli macie jakieś pytania co do nawożenia, przycinani i wogóle wszystkiego co do uprawy jestem do dyspozycji...
____________________
AirMarcin 15:10, 19 wrz 2016

Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 2
Nie wiem czy ten watek jest jeszcze aktywny ale mam pytanie odnosnie ciecia ich. W zeszlym roku posadzilem male sadzonki i na jasien porosly mi krzaki 2-3 metrowe. Mialy sporo owocow. Nie przycinalem ich, w tym roku juz nie urosly, ale jednoczesnie maja malo kwiatow/owocow. Mam pytanie jak je powinniem przyciac aby w przyszlym roku mialy duzo owocow? Tak od wysokosci 2m lodygi sa juz zdrewniale.
Gardenarium 07:34, 26 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niestety trzeba było przyciąć, wtedy krzew się rozgałęzia, a tak rośnie wielki.
W przyszłym roku przytnij pół metra od ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
AirMarcin 09:09, 26 wrz 2016

Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 2
Dzieki, tak tez zrobie
Bartosz 14:41, 23 paź 2016

Dołączył: 23 paź 2016
Posty: 6
Z uwagi iż jest to mój pierwszy post na tym forum to zacznę od serdecznego przywitania się ze wszystkimi!

Chciałbym się dowiedzieć jakie konkretne odmiany posiadacie w waszych ogrodach, czy zaobserwowaliście różnice między poszczególnymi odmianami? I czy Wasze doświadczenia odnoszą się do kolcowoju chińskiego czy kolcowoju szkarłatnego? W branży ogrodniczej działam od niedawna, nie mniej jednak przez ten czas zaobserwowałem sporo rozbieżności i niedomówień w kontekście jagód goji.

Pozdrawiam!
Gardenarium 21:40, 26 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dwa lata nikt nie zainteresował się tym wątkiem, jak widać ta roślina nie cieszy się żadnym powodzeniem. Ja nie mam żadnego doświadczenia i uważam te rośliny za przereklamowane. Wolę borówki amerykańskie posadzić. Smaczne i zdrowe.

A wątek stworzył producent, który nachalnie reklamował tutaj sprzedaż. Ale bez efektu, nikt się nie zainteresował. Dlatego może zastanów się nad posadzeniem borówki?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Bartosz 12:59, 12 lis 2016

Dołączył: 23 paź 2016
Posty: 6
@Gardenarium, generalnie muszę Tobie przyznać rację. Po różnych doświadczeniach zdobytych w pseudo szkółkach ogrodniczych postanowiłem uruchomić własny serwis ogrodniczy. Mam stała pracę, a ogrodnictwo to forma relaksu, zresetowania się, taka odskocznia od codzienności. Wolę to od razu napisać, żeby nie zostać posadzonym o podobne działania reklamowe.

Jeśli chodzi o jagody goji to również uważam że ten krzew jest trochę przereklamowany, co nie zmienia faktu iż jego popularność stale rośnie (jest boom, bo jest to coś nowego), a skoro jest zainteresowanie to chciałbym uzupełnić swoja wiedzę

Borówki mam i to całkiem sporo odmian, ale wciąż mi mało.
BarteZ 14:30, 05 lut 2017

Dołączył: 26 wrz 2016
Posty: 39
Witam!

W zeszłym roku posadziłem pod płotem (będzie robił za podporę) dwa krzewy kolcowoju chińskiego. Podrosły do półtora metra, co jest niezłym wynikiem jak na stanowisko, które im zaserwowałem - cienka warstwa gleby Vb, a pod nią żywy piasek (taki, że nadaje się do murowania lub zasypywania ścian fundamentowych!). Nawet były pojedyncze owoce, ale bardzo mizerne (susza).Trochę nijakie, mdłe, ale słodkie, więc zjadliwe

Jeśli ktoś dysponuje doświadczeniem w cięciu kolcowoju, proszę o wskazówki.

Póki co planuję podgolić krzewy na dole, jakieś 30 cm od ziemi, a wyżej poskracać pędy, usunąć pędy krzyżujące się i trochę prześwietlić roślinki. Na cięciu specjalnie się nie znam, więc zrobię to na oko, stosując ogólne zasady cięcia roślin.

Wszelkie wskazówki mile widziane - może wątek jakoś się rozrusza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies