Gdzie jesteś » Forum » Przyjmę » Ostróżki-nasionka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ostróżki-nasionka

kaisog1 23:19, 06 mar 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Podaj łacińską nazwę....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Matka 23:25, 06 mar 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Już dałam cynka...
____________________
U Matki
Selly 08:12, 07 mar 2013


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Wiem, że forum to nie miejsce na reklamę , ale ja znalazłam świetny sposób na zakup nasion. Zauważyłam , że firma Legutko ma dobrą jakość nasion, więc chciałam w necie poczytać sobie o historii tej firmy i tak przez przypadek zobaczyłam , że na ich stronie www. jest sklep internetowy. Przejrzałam ofertę i okazało się , że wybór jest ogromy ( mają np. niebieskie i lawendowe ostróżki ...) a na dodatek jest o 1/3 taniej niż w sklepach naziemnych . Jest jeszcze jedna bardzo ważna dla mnie zaleta , wszystkie nasiona są bardzo, bardzo świeże , więc jak się rozmyślę i nie zdecyduję się na sianie w tym sezonie spokojnie mogą czekać na swoją kolej i tak szybko nie stracą terminu ważności.
Zachęcona tym odkryciem poszparałam i okazało się , że wszystkie znaczące firmy nasiennicze mają swoje autorskie sklepy internetowe , tzn Polan , Vilmorin, itd. Zrezygnowałam więc z kupowania nasion i cebulek w sklepach naziemych , a kupuję już tylko bezpośrednio od producentów. Koszty przesyłki znikome ( ok 5 zł) a reszta same zalety...
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
kaisog1 20:27, 07 mar 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Nie wiem gdzie u Legutko widzialaś niebieskie i lawendowe ostrożki.... ja ich nie widzę..... U Polana tyż nie ma, Vilmorin też nie ma, nawet Pnos nie ma (jedynie odcienie niebieskiego)
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monteverde 20:50, 07 mar 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
kaisog1 napisał(a)
Nie wiem gdzie u Legutko widzialaś niebieskie i lawendowe ostrożki.... ja ich nie widzę..... U Polana tyż nie ma, Vilmorin też nie ma, nawet Pnos nie ma (jedynie odcienie niebieskiego)


http://www.ogrodniczy.eu/product/id/1470,ostrozka-wielkokwiatowa-0-5g
http://www.ogrodniczy.eu/product/id/3098,ostrozka-trwala-pacific-mix-0-8g
http://www.ogrodniczy.eu/product/id/812,ostrozka-trwala-mix
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kaisog1 21:13, 07 mar 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Aniu ale to sa miksy..... A mnie chodzi o konkretną odmianę.... Poza tym ta pierwsza to nie taka ostróżka
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
monteverde 21:19, 07 mar 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a jakie chcesz? lawendy nie mam ale inne niebieskie mam zdjęcia wstawiłam w wątku
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
kaisog1 21:21, 07 mar 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ania ale ja nie chcę już Wysiałam miks i zobaczymy co wyjdzie Najczęściej jest tak, że jest jeden kolor dominujący a reszta to tylko pojedyncze egzemplarze

Ale szukam sklepu z fajną ofertą bylin z nasion. Zależy mi właśnie by to nie były miksy a konkretne odmiany.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Matka 21:32, 07 mar 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
http://search.thompson-morgan.com/search?w=delphinium+seeds

tu złożyłam zamówienie u Siostry-zobaczymy co z tego wyjdzie.
____________________
U Matki
monteverde 21:39, 07 mar 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
kaisog1 napisał(a)
Ania ale ja nie chcę już Wysiałam miks i zobaczymy co wyjdzie Najczęściej jest tak, że jest jeden kolor dominujący a reszta to tylko pojedyncze egzemplarze

Ale szukam sklepu z fajną ofertą bylin z nasion. Zależy mi właśnie by to nie były miksy a konkretne odmiany.

to poszukaj w tym linku co puściłam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies