Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Sernik na zimno

Pokaż wątki Pokaż posty

Sernik na zimno

agniecha973 19:21, 22 mar 2013


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Sernik na zimno

Składniki:
4 jaja (należy sparzyć wrzątkiem przez ok. 1 min., po prostu zalać wrzącą wodą w miseczce, a po minucie zalać na chwilę zimną wodą i schłodzić)
1 masło
1 szkl. cukru pudru
50 dag serka homogenizowanego (dla mnie najlepszy Danio waniliowy)
6 łyżeczek żelatyny
250 ml mleka

Dodatkowo:
1 opakowanie biszkoptów

WSZYSTKIE SKŁADNIKI MUSZĄ BYĆ W TEMPERATURZE POKOJOWEJ, inaczej masa się zwarzy przy dodawaniu składnika o innej temp. Ja zostawiam wszystko na meblach w kuchni przez całą noc i rano robię ciasto.

Żelatynę namoczyć w 1/3 szkl. mleka. Gdy napęcznieje dodać resztę mleka i podgrzać ale nie zagotować. Przestudzić.

Dodawać kolejno i ucierać:
- żółtka + cukier
- masło
- serek homo
- żelatynę z mlekiem
- pianę z białek (białka po sparzeniu będą lekko ścięte przy skorupce, ale to w niczym nie przeszkadza)

Masa jest gotowa, odstawiamy w chłodne miejce, żeby zaczęła tężeć. Dno tortownicy wykładamy biszkoptami. Wlewamy masę lekko już tężejącą. Jeśli będzie całkiem rzadka, biszkopty wypłyną. Tu następuje moment, gdzie można dać się ponieść fantazji i dodać do masy ulubione składniki. U nas ulubioną wersją jest pokrojona drobno mleczna czekolada lub pokrojone brzoskwinie z puszki. Jeśli dodaję czekoladę, robię na wierzch polewę czekoladową. Jeśli brzoskwinie, to na wierzch robię galaretkę i dodatkowo wykładam wierzch owocami.

To jest wersja na mniejszą okrągłą blaszkę. Na normalną blachę prostokątną robię wersję o 1,5 porcji większą (10 jaj, 2 masła...)

Polewa czekoladowa (lekko płynąca):
2 bardzo czubate łyżki cukru
1 czubata łyżka kakao
2 łyżeczki wody lub mleka
To wszystko wymieszać przed podgrzaniem.
Mocno podgrzać, ale starać się nie zagotować. Po zdjęciu z ognia dodać 1 czubatą łyżkę masła i wymieszać dopóki gorące.

SMACZNEGO.
Polecam wielbicielom ptasiego mleczka.


____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Krys 20:41, 23 mar 2013


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Agnieszka bardo dziękuję za ten przepis obecnie nie mam warunków do pieczenie nad czym boleje i bałam sie co ja w świeta podam rodzinie ,bo kupnego ciasta nie chca jesc buziaczki
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies