Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Świerk Inversa

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk Inversa

Anaim 08:41, 01 maj 2013


Dołączył: 21 mar 2013
Posty: 37
Świerk posadzony juz w dobrej ziemi. Wiązania w osemeczki. Takze tylko czekać jak się zadomowi i odwdzięczy wzrostem . Dziękuję za rady
____________________
Gardenarium 23:06, 01 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokazuj zdjęcia, będzie nam miło
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anaim 08:55, 14 maj 2013


Dołączył: 21 mar 2013
Posty: 37
Udało się zrobić fotki. na początek takowe mojego świerka. zaklimatyzował się chyba dobrze, zaczął puszczać młode igiełki )). Póki co w chwasciorach, jesteśmy na etapie walki o trawnik )). Ale jak widać Inversa dostał duuużo dobrej ziemi i mam nadzieję, że będzie ok
____________________
ZbigniewG 21:17, 14 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
no to masz dwa w jednym
jeżeli chcesz mieć klasyczną formę to musisz wyciąć i to szybko tą lewą gałąź idącą do góry,
można zostawić ale na dole będzie bałagan -to też ma swój urok
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Anaim 23:00, 14 maj 2013


Dołączył: 21 mar 2013
Posty: 37
Jak wytne ta gałąź to chyba bedzie dość łysy. A nie jest tak, ze jeśli nie podwiaze tej gałązki ona skieruje się do dolu
____________________
ZbigniewG 07:14, 15 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Zrobisz jak uważasz, teraz szybko zabliźni ranę i będzie spokój
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Anaim 08:09, 15 maj 2013


Dołączył: 21 mar 2013
Posty: 37
Alez nie wiem co uważam bo jestem początkująca w ogrodomanii . Nawet nie zauważyłam ze on ma jakieś dodatkowe przewodniki, bo akurat ta forma świerka pod tym względem mnie nie zastanawiała. Bo w jednym swoim Serbie juz takowej operacji dokonałam. Ten jest mały i cieszyłam siękazda jego galazka . Ale jak ma wygladac lepiej, no to wiadomo... Ile mam mu ciachnac i gdzie. Z tego co tu wyczytałam iglaki rany zablizniaja zywica nie trzeba niczym smarowac
____________________
Anaim 15:25, 15 maj 2013


Dołączył: 21 mar 2013
Posty: 37
Już go dziabnęłam . ścielam sam czubek lewego przewodnika. zobaczymy co bedzie
____________________
ZbigniewG 17:18, 15 maj 2013


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Dziewczyno odwagi - takie przycięcie zrobi kolejny "kołtun", wytnij przy samym rozgałęzieniu czymś ostrym żeby nie niszczyć kory
Inversa ze swoimi przyrostami będzie i tak dołem zbyt gęsty
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Anaim 17:44, 15 maj 2013


Dołączył: 21 mar 2013
Posty: 37
tak żem uczyniła ). ciachnełam przy samym rozgałężńieniu. uczyniłam tylko na słowo twe ). poszłam dziś do ogródka. patrzyłam sie długo w mego pupila inversa i stwierdziłam, dobra brachu, ciacham cię )). obecnie jest już jeden przewodnik. ciachnęłam jak mi kazano. przemyślałam zmiany i jest jak sugerowałeś. na pewno z takiego maluszka wycięcie kawałka odrostu z drugiego przewodnika nie było łatwe, ale dokonało się. umiem sobie wyobrazić przyszłóść. za jakiś czas zrobi sie foty z jednym przewodnkiem bedę sie chwalić. ja lubię słuchać mądrzejszych
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies