Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Rdest Auberta

Pokaż wątki Pokaż posty

Rdest Auberta

Beatusia 11:07, 06 maj 2013


Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 5
tak własnie wyglada rdest auberta u mnie na poczatku maja rośnie jak szalony..... mam ich kilka ale inne id strony wschodniej domu tam gdzie moim zdanie wiatr hula, rosnie slabiej czy to moze byc przyczyna??
____________________
Moniika 21:55, 06 maj 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Hej a ile on ma lat ? Ja tez posadzilam dwa lata temu i w tej chwili ma około 4-5 M , w sumie troche żałuje ze nie wsadzilam wiecej wiciokrzewów zamiast rdestu , ale chciałam mieć szybki efekt.. No i do tego to on sie właściwie najlepiej nadaje , chociaż wiciokrzewy tez rosną jak szalone. U mnie rdest rośnie narażony na silne wiatry i radzi sobie świetnie a w innym osłoniętym miejscu gorzej, dlatego wydaj mi sie ze u Ciebie to nie problem stanowiska mu przeszkadza...
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
kacperolejnik 20:22, 18 lis 2014

Dołączył: 16 lis 2014
Posty: 11
ja uwielbiam rośliny na które nie trzeba długo czekać, więc rdest przypadł mi do gustu ; ) w ciągu jednego roku sadząc 3 sadzonki przy ogrodzeniu odciąłem się wizualnie od sąsiada ! ; ) polecam, ale również ostrzegam: ekspansywny powiedzieć o nim, to mało !
Toszka 17:17, 22 lis 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Rdestem zostałam "uszczęśliwiona" przez sąsiadów, którzy w przypływie ułańskiej fantazji zasadzili go pod drzewami. Obecnie rdest położył im szpaler tamaryszku, pochłania drzewa owocowe i przypiera atak na mój ogród. Nie wiem tylko z jakiej racji ja mam walczyć i marnować czas na wyplątywanie i cięcie tego pnącza z moich roślin i rabat.
Proponuję tym wszystkim, którzy sadzą ekspansywne pnącza przy płotach aby chwilę się zastanowić i przemyśleć co będzie za kilka lat i czy będą w stanie zadbać o pielęgnację, wycinkę i stosunki dobrosąsiedzkie....
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies