Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Domowa azalia.

Pokaż wątki Pokaż posty

Domowa azalia.

agata19762 12:07, 20 mar 2013


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004

____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
andzia19796 11:13, 22 mar 2013


Dołączył: 30 cze 2011
Posty: 41
oto moja azali na dzień dzisiejszy w końcu wgrałam duże zdjęcie
____________________
PRACA W OGRODZIE TO NAJLEPSZE LEKARSTWO:)
kendzioor 09:14, 20 paź 2014

Dołączył: 30 cze 2013
Posty: 35
Witam wszystkich,

bardzo proszę was o pomoc moje dwie piękne azalie coś niestety podchwyciły, pytanie co

Co to takiego może być, dotychczas było wszystko ok i nagle u dwóch, w tym samym czasie zaczęło się to dziać. Zaczęły brązowieć liście.

Marta
____________________
Marta
Gardenarium 11:42, 25 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zalkałaś? wWidać że coś z iemią nie tak. Azalie lubią kwaśną glebę, jeśli podlewasz wodą nadmiernie zasadową, powodujesz zmianę pH na niekorzyść i może to być przyczyna.

Przesadź w kwaśną glebę, zapewnij otwór w doniczce i nie zalewaj, ale stale musi być wilgotno. obslub z tych listków.

Inna przyczyna, za sucho - ziemia odstaje od brzegów doniczki i susza..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniasmyk 11:07, 21 mar 2016


Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 505
Poproszę o pomoc. Bardzo podobają mi sie azalie doniczkowe ale nie potrafię ich utrzymać. W domu mamy ok 21oC a to dla nich za dużo, jednak dla mnie posiadanie tych kwiatów mija się z celem gdyby miały być trzymane w chłodnym pomieszczeniu do którego nikt nie zagląda. Proszę poradźcie mi jak Wam się to udaje? Moja 2 tyg po zakupie zgubila prawie wszystkie liscie i kwiaty. Cały czas ma wilgotno. Czy powinnam ją nawozić? Czytałam o uszczykiwaniu czubków żeby się rozkrzewiła ale nie wiem jak i kiedy. Czy obrywqnie uschniętych kwiatostanów ogranicza się do usunięcia płatków czy trzeba usunąć cały pąk?
____________________
Ania Tonący w bieli
Gardenarium 17:27, 26 mar 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Azalia nie nadaje się do uprawy w domu w tak ciepłym miejscu.
To w domu roślina krótkotrwała, sezonowa. Nie dziw się więc, że się nie udaje. Gdyby jeszcze miała 10 stopni, to może, ale i tak nie licz na powodzenie w tej sprawie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 05:50, 21 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Solka napisał(a)
Witam serdecznie!
I z góry przepraszam, za może się wydawać trywialne pytanie aczkolwiek dla mnie strasznie ciężkie Dostałam dziś kwiat, wiem na pewno iż jest to azalia. Niestety nie wiem czy można ją sadzić w ogrodzie czy jest to typowy kwiat doniczkowy? Wiem że są różne odmiany a ze mnie niestety laik w tym temacie. Z góry dziękuje bardzo za odpowiedź!
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Harey 11:02, 07 kwi 2019

Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1


Mam problem z azalią doniczkową. Przez dwa lata pięknie kwitła i nic jej nie dolegało. W trzecim roku liście zaczęły się przerzedzać i tracić kolor. W kwiaciarni polecono mi zmianę nawozu na biouhumus dla różaneczników. W tym roku nie zakwitła wcale i wygląda tragicznie.Jej stanowisko jest na parapecie lub na komodzie przy oknie w zależności od nasłonecznienia.Przez zimę kaloryfer jest zakręcony.Podlewam ją przegotowaną, odstałą wodą. Nawożę przez cały rok raz na 3 tygodnie. Proszę o poradę czy da się ją uratować.

Witam ,
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies