Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Witam wszystkich ogrodomaniaków!

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam wszystkich ogrodomaniaków!

Martini 23:24, 11 maj 2013

Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 8
Jakiś czas temu trafiłam na tę stronę szukając inspiracji do mojego prawie 40 ar. "ogrodu", a właściwie łąki na której zbudowaliśmy sobie dom. Okolica wiejska, do ulicy 200 metrów na horyzoncie lasy i pola. Problemem są tylko wiatry, bo drzewa jeszcze niewysokie ( tam gdzie są). Próbuję coś sadzić, mam 2 rabaty i aktualnie próbuję zrobić dużą rabatę przed domem i mam problem co tam zasadzić, bo oprócz wierzby hakuro nic tam jeszcze nie ma. Wcześniej miałam tu niby mały skalniak z tą wierzbą, lecz zapragnęłam czegoś większego pasującego rozmiarami i rodzajem roslinności do otoczenia. Chcę, żeby to było w miarę reprezentacyjne, ale jednocześnie naturalne, a nie takie pod sznurek. Rabata ma długość 16 m i ma 6 m w najszerszym miejscu. Chciałabym tu pomieszać troche iglaków, ale więcej kwitnących krzewów, niedużych drzew i koloru w postaci tawuł, berberysów płożących. Nawierzchnia to czarnoziem z torłem, wystawa płd-zach, przeszkodą mogą być silne, przeszywające zimą wiatry, bo to płn-wsch. część kraju. Oglądałam Wasze ogrody i jestem zachwycona ich różnorodnością. Wiem też, że jest tu dużo życzliwych osób, które chętnie służą pomocą, więc proszę poradźcie..
Martini 23:25, 11 maj 2013

Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 8
Martini 10:36, 12 maj 2013

Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 8
podbijam, proszę o wszelkie sugestie, jestem otwarta na wszelkie pomysły i konstruktywną krytykę.
Rabata jest na jednym poziomie, myślałam też żeby na jej brzegu od frontu posadzić wrzosy kilka odmian wkomponować w to małe iglaki, kostrzewa popielata, niedźwiedzie futro, tylko nie wiem co ma być na dalszym planie, żeby wyglądało to ciekawie przez cały rok i przede wszystkim rośliny nie zasłaniały się. To co już mam:
wierzba hakuro ( na zdjęciu) i w doniczkach:
- spirea japonica goldflame 6 szt
- kosodrzewina pumilo malutka i duża, która rosła tu wcześniej
- thuja smaragd
- żylistek różowy Strawbery field
- thuja orientalis Aurea Nana
- trzmielina Mickaele
- Lavsonia Ywonne 2 szt
- jałowiec Stricta 2 szt
- rhododendron hybride PearceS American Beauty
to są moje ostatnie spontaniczne zakupy i mogą być wykorzystane na tej rabacie ale nie muszą.
Chciałabym wkomponować tu jakieś nieduże drzewa ( np. wierzba Iwa, śliwa wisniowa Pissardi, brzoza brodawkowata Youngii ) do tego krzewy ( berberysy, jaśminowiec Aurea, może derenie o jasnych liściach).
Iglaków mam już sporo na działce, więc chciałabym większej róznorodności ale boję się czy nie wyjdzie z tego wielki bałagan..
Martini 22:37, 12 maj 2013

Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 8
halo, jest tam kto, hm,chyba cały pomysł jest do bani, tylko nikt nie ma śmiałości mi tego napisać
Martini 07:58, 14 maj 2013

Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 8
Czy ktoś może odnieść się do tego projektu. Mnie się podoba, jest tu co prawda sporo iglaków ( a pierwsza koncepcja była taka, żeby nie było ich dużo, bo obok też są nasadzenia podobne) ale jest też coś kwitnącego i widok zmienia się wraz ze zmianą pór roku za sprawą okrywowych czy modrzewi np.
Martini 08:05, 14 maj 2013

Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 8
Martini 08:05, 14 maj 2013

Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 8
przepraszam, ale wgrało się podwójnie. Napiszę co wchodzi w skład, bo nie wszystko dobrze widać.
1. jodła zlachetna Blaue Hexe 6 szt,
2. Podocarpus śnieżny 8 szt,
3. modrzew europejski Repens 3 szt
4. modrzew europejski Kórnik 4 szt
5. jodła balsamiczna nana 3 szt
6. świerk serbski 1 szt
7. jasnota plamista white nancy 8 szt
8. funkia Fortunea 5 szt
9. ostróżka ogrodowa Black Knight 3 szt
10. rozchodnik okazały 10szt
11. skalnica 11 szt
12. rudbekia błyskotliwa 4 szt
13. juka nitkowata 4 szt
14. tojeść kropkowana 6 szt
Martini 10:07, 14 maj 2013

Dołączył: 11 maj 2013
Posty: 8
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies