Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarpa wokół domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa wokół domu

malina77 19:40, 09 lip 2015

Dołączył: 27 maj 2014
Posty: 3
Witajcie

Nie wiem czy wątek aktualny, ale postanowiłam się podzielić z Wami moimi zmaganiami ze skarpą.
Może kogoś zainspiruję troszkę
Budując domek musieliśmy podnosić się do drogi. No i z tego podnoszenia wyszła nam na tyłach domu 1,5 m skarpy.
Zastanawiałam się jak ja obsadzić, jak ją podzielić, żeby mozna było swobodnie po niej chodzić i plewic.
Postanowiłam ją podzieliś po obrysie na pół i zrobić środkiem ścieżkę.
A wyszło jak na fotkach.
Na jednej stronie zastosowałam agro, bo nie dawałam rady z chwastami, ale powoli się jej pozbywam bo daje to w kość roślinom.
Roslinki na skarpie początkowo czysty przypadek i po prostu to co mi sie podoba.
Chciałam zachować równowagę bo mieszkam na wsi
tak sie prezentuje
Od wczoraj trwa przebudowa jednych schodów, dosadzałam lawendę i trawy które uwielbiam

Zielonomi 08:49, 03 lut 2016

Dołączył: 02 lut 2016
Posty: 8
Witaj Malina,
jestem nowa, pewnie wątek nieaktualny, ale i tak napiszę, może przeczytasz. Bardzo podoba mi się twoja skarpa, chyba jedyna jaką widziałam z bylinami (?). Wygląda bardzo lekko. Masz jakieś zdjęcia z jesieni jak to wygląda? Ja myślałam o różach okrywowych z lawendą i trawami, ale takie kwiaty jak u ciebie też bym dodała. Ale skarpę mam dość stromą.
Ula
A_gawa 23:16, 08 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Szkoda, że padł ten wątek. Skarpa to naprawdę trudna rzecz w ogrodzie.
Potrzeba pomocy i wsparcia. Burzy mózgów.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 23:32, 08 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Tina napisał(a)


Ech, no i jak ta skarpa teraz wygląda?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
kaspi1104 13:51, 14 maj 2020

Dołączył: 20 cze 2019
Posty: 17
Witam serdecznie, zaglądnęłam przez przypadek - również szukam inspiracji do skarpy, zdecydowanie mniejsza od Twojej jednak stroma - udało się obsypać korą, nie zjeżdża czego się obawiałam. Pozbyłam się szmaty i wyścieliłam teksturą
Wiecej tutaj: https://www.ogrodowisko.pl/watek/10170-skarpa-przed-domem

Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies