Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skarpa wokół domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skarpa wokół domu

Tina 11:49, 07 cze 2013


Dołączył: 06 cze 2013
Posty: 12
Drodzy forumowicze! Mam na imię Justyna i jestem pod wielkim wrażeniem Waszych ogrodów i przyjaznej atmosferze jaka panuje na tym forum. Ostatnio sporo czasu spędziłam na jego przeglądaniu w poszukiwaniu inspiracji. Częściowo zakończyliśmy prace ziemne i teraz stoję przed wyborem roślin do obsadzenia terenu wokół domu. Nie chciałabym, żeby było zbyt monotonnie ale też nie lubię chaosu w ogrodzie. Jestem ciekawa Waszych propozycji i będę wdzięczna za każdą poradę. Przepraszam za jakość zdjęć, robione były pod wieczór w pochmurną pogodę ale myślę, że widać co trzeba. Mam nadzieję, że mogę liczyć na fachową pomoc
____________________
Justyna
Joaska 11:53, 07 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Witaj,
Zdjęć brak więc cięzko doradzić
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Tina 11:57, 07 cze 2013


Dołączył: 06 cze 2013
Posty: 12
Widzę, że nie wskoczyły, spróbuję jeszcze raz
____________________
Justyna
Tina 12:01, 07 cze 2013


Dołączył: 06 cze 2013
Posty: 12
____________________
Justyna
Netka 12:29, 07 cze 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Witaj na forum Justyna No masz trochę tej skarpy do obsadzenia ! ! Na forum agrowłóknina ( czyli szmata, jak nazywana jest na forum ) nie jest lubiana przez dużą większość forumowiczów i faktycznie o jej wadach i efektach stosowania możesz poczytać na forum w wątku Ogród.
Ja też mam skarpy wokół domu i jednak położyłam na nich szmatę, przynajmniej narazie będzie, dopóki nie obsadzę ich roślinami i dopóki rośliny trochę się nie rozrosną.
Widzę, że skarpa chyba ma sporo słońca, prawda ?
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Tina 12:40, 07 cze 2013


Dołączył: 06 cze 2013
Posty: 12
Witaj Netko opinie o agrowłókninie już znam, jednak ja nie miałam wyjścia, gdyż przez jakiś czas te górki kosiłam i przyznam, że wymiękłam. Utrzymanie ich je bez chwastów to też byłoby nie realne a kora się nie utrzyma. Poza tym nasz pies kopał na nich wielkie dziury, a teraz już tego nie robi. Tak jak Ty, mam zamiar pozbyć się tej "szmaty" jak tylko rośliny się rozrosną. Co do słońca to rzeczywiście jest go sporo od wschodu do zachodu ( o ile oczywiście świeci .
____________________
Justyna
Matka 13:11, 07 cze 2013


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Witaj,
A i ja się wypowiem

Ja tyż mam skarpę-moja zmora jak tu wszyscy wiedząi powiem tak...

Jestem też przeciwniczką włókniny, ale ... na skarpę teraz bym położyła gdybym robiła ją jeszcze raz żeby uniknąć chwastów właśnie (piele swoją i pielę i nie daję rady) i powoli bym ja zdejmowała sadząc rośliny, one jak się rozrosną to szybko zadarnią i chwasty nie mają szans

Co do roślin to zależy w jakim stylu chcesz ogród-co się Tobie podoba-czy same iglaki w różnych odcieniach zieleni przeplatane np. z czerwonymi lub żółtymi, żeby dały kontrast, liściastymi(berberysy) czy może same byliny kolorowe(mi się tak marzy u siebie).

Przy domu fajnie by wyglądało gdyby było kolorowo

Co wiedziałam powiedziałam
____________________
U Matki
Joaska 13:18, 07 cze 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
skoro tam jest słoneczko ro możę róże okrywowe The fairy + Aspiryna
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Tina 13:36, 07 cze 2013


Dołączył: 06 cze 2013
Posty: 12
Przyznam, że o różach nawet nie myślałam, zastanawiałam się nad kompozycją z iglaków płożących w różnych kolorach i iglaków o wyższych formach. Podobają mi się też bardzo trawy ozdobne jak również byliny . Boję się, żeby nie namieszać za bardzo , bo wiem że można wtedy przedobrzyć Po skończeniu obsadzeń wokół domu czeka mnie jeszcze praca przy tworzeniu obrzeży trawnika i rabatach . Narazie posadzone są tylko tuje pod siatką. Ale to dopiero za jakiś czas.
____________________
Justyna
Tina 20:36, 09 cze 2013


Dołączył: 06 cze 2013
Posty: 12
Nikt więcej nie ma żadnych propozycji?
____________________
Justyna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies