Gdzie jesteś » Forum » Róże » Róże ciemne różowo-fioletowe

Pokaż wątki Pokaż posty

Róże ciemne różowo-fioletowe

Dzidzia 10:54, 08 lut 2015


Dołączył: 20 paź 2011
Posty: 77
Old Port








____________________
Kasiek 11:10, 08 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Dzidzia, pokazalas cudowna roze i piekne fotki, moze napiszesz cos o niej? Zrobila na mnie wrazenie i baaardzo intensywnie o niej mysle
____________________
Bawarka
Yukka 09:02, 18 cze 2015


Dołączył: 18 cze 2015
Posty: 3
Dzidzia, przepiękne zdjęcia, szczególnie te pierwsze! Wyglądają niesamowicie, od granatu, do jasnego różu... Podłączam się do prośby Kasiek
dorowel 12:02, 27 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Witajcie. Mam tylko dwie róże w ciemnym kolorze, to pnąca Thats Jazz i młoda Heidi Klum. Pnącą mogę polecić z radością, jest bardzo zdrowa, silnie rośnie i ciągle kwitnie. Kwiaty duże, bordowe, pachnące. Heidi ma ciekawy kolor, mam ją od niedawna, ale radzi sobie dobrze.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
dorowel 12:02, 27 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Witajcie. Mam tylko dwie róże w ciemnym kolorze, to pnąca Thats Jazz i młoda Heidi Klum. Pnącą mogę polecić z radością, jest bardzo zdrowa, silnie rośnie i ciągle kwitnie. Kwiaty duże, bordowe, pachnące. Heidi ma ciekawy kolor, mam ją od niedawna, ale radzi sobie dobrze.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
dorowel 12:26, 27 cze 2015


Dołączył: 25 kwi 2015
Posty: 227
Poproszę Was o pomoc. Chciałabym bardzo dokupić w tym roku róże w kolorze ciemnej czerwieni żeby obsadzić nimi rabatkę pod domem. Nie mogę się jednak zdecydować na konkretną odmianę, jest ich tak wiele, że się można pogubić. Marzy mi się zwarty szpaler, wysoki ok 70-120 cm, z kwiatami pachnącymi, pełnymi. Myślałam o krzewach gęsto ulistnionych, żeby nie było gołych łodyg od ziemi, zdrowych. Sama nie wiem, czy takie znajdę. Podoba mi się róża Czerwony Kapturek, Red Leonardo, AUScrim, Piano, Astrid Grafin von Hardenberg, Ascot. Liczę na Waszą podpowiedź, może dzięki Wam wreszcie dokonam wyboru.
____________________
Dorota-Wielkie plany na mały ogródek, zwierzenia Dorotki
Ozz 12:02, 02 lip 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Cuda pokazujecie

Proszę o poradę - poszukuję mało wymagającej róży fioletowej, którą można by prowadzić jako pnącą na niewysokim płotku (1,30m), ma pasować do rosnącej po drugiej stronie ogródka bezproblemowej białej Climbing Iceberg i służyć też jako podpora dla białego powojnika. (Ogród w tonacjach biały, niebiesko-fioletowy, odrobina żółci w liściach, odrobinka różu).

Najpierw myślałam o Veilchenblau, ale ona mocnorosnąca no i nie powtarza kwitnienia. Co myślicie o 'Erinnerung an Brod'? Ma ktoś tę różę? Zna jej wady, zalety? Polecacie jeszcze coś innego?

A w ramach ciekawostki - porównanie kolorów kwiatów fioletowych róż:
http://www.stauden-und-rosen.de/index.php?seite=vergleich&id=3
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
ZbigniewG 15:16, 03 lip 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8907
NN



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies