Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Bułeczki z czosnkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Bułeczki z czosnkiem

Kaktus 13:19, 19 lut 2011


Dołączył: 16 sty 2011
Posty: 35
BUŁECZKI Z CZOSNKIEM

Przepis ten znalazłam na blogu "Moje wypieki". Po przeczytaniu, ja po prostu poczułam zapach tych ciepłych bułeczek. Wyobrażam sobie to tak: Pracuję w ogrodzie,ciepło, wiosennie, tu przeleci, tu zakwili ptak....Robisz sobie przerwę ,siadasz na ławeczce i upajasz sie smakiem przyniesionych ci przed chwilą ciepłych bułeczek.......

SKŁADNIKI

- 400 gramów pszennej mąki chlebowej
- 20 gramów drobnego cukru
- pół łyżeczki soli
- 1 łyżeczka suchych drożdży ( 4 g) lub świeżych (8 g)
- 260 g mleka
- 30 gramów masła roztopionego

Ponadto na posmarowanie 1 jajko roztrzepane z 1 łyżką mleka

Z wszystkich składników wyrobić ciasto ( jeżeli masz świeże drożdże zrobić rozczyn). Ciasto powinno byc gładkie i dobrze wyrobione. Umieścić w misce, przykryć ściereczką i pozostawić do wyrośnięcia ( ok. 1,5 h).

Po tym czasie podzielić ciasto na 12 części. Uformować z nich kulki, nastepnie każdą spłaszczyć i ulepić podłużna bułeczkę, układając złączeniem do blachy. Przykryć, pozostawić na ok. 30 min.

W tym czasie przygotować nadzienie :

- 60 gramów miękkiego masła
- ok. 8 ząbków czosnku
- 2 łyżeczki suszonej pietruszki ( może być świeża)

Wszystkie składniki rozetrzeć łyżką i najlepiej włożyć do woreczka foliowego i wyciąć róg.

Wyrośnięte bułeczki posmarować jajkiem. Ostrym nożem naciąć do połowy, wcisnąć w to miejsce nadzienie. Piec w temperaturze 180 stopni, przez ok. 15 minut. Najlepsze są ciepłe.

Jak już upieczesz takie bułeczki ...wystarczy je później podgrzać.

Nie załączyłam żadnej fotografii, bo ja dopiero bedę piekła te bułeczki i wtedy na pewno zamieszczę zdjęcie.


Serdecznie pozdrawiam.........Kaktus
Danusza 15:51, 19 lut 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
super pomysł można podawać do dipów w smaku chrzanowo-żurawinowym
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies