Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Odnowa dla ogrodu:) prosi pomocy!!!

Pokaż wątki Pokaż posty

Odnowa dla ogrodu:) prosi pomocy!!!

madziula23 16:40, 21 lip 2017


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Minęły już 4 lata od kiedy byłam tu ostatnio mamy z M jeszcze dużo pracy w ogrodzie i w domu. Wszystko staramy się robić sami, ale do tego też jest potrzebny czas i nakład finansowy. Niestety w tym roku nie wiele robie, przygotowuje się do wrześniowej obrony. Mój ogródek nie jest tak spektakularny jak doświadczonych tutaj ogrodników.
Wciaz się uczę i zastanawiam co i jak posadzić. Ostatnio natrafiłam na ogród Malkul, piękne trawy, geometryczne formy. Bardzo bym chciała trochę przenieść do swojego ogródka.
Mam nadzieję, że znajdą się tu dobre dusze, które pomogą mi tu coś stworzyć. Tymczasem mój bonsai, od którego wszystko się zaczelo
M szykuje opał na zimę, dlatego bałagan na podjeździe
madziula23 16:42, 21 lip 2017


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Nowalijka 16:45, 21 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
madziula23 napisał(a)
Oto moje nowe nabytki... swiezo przywiezione

A tu rozrosnieta hosta

Madziulek piękną masz hostę. Do pozazdroszczenia. Trzymam kciuki za ogród.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
madziula23 16:59, 21 lip 2017


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
A tu rabata z różami, stan przed jest na samym początku wątku dużo pracy włożyłam, ale wiem, że nie jest idealnie. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi co tu zmienić to chętnie poczytam jestem otwarta na wiedzę
madziula23 17:01, 21 lip 2017


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Bonsai z góry wciąż rośnie
madziula23 17:11, 21 lip 2017


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Kolejna część ogrodu ta była wykonana w 2014 r. Wciąż myślę co tu zmienić. Może wzdłuż siatki dac trawę molinię, ale czy będzie pasowała, czy nie schowaja się w niej kule na pniu?

Drugi bonsai proszę o wszelkie rady jeśli coś jest nie tak. Chce dosadzić wzdłuż chodnika kolejne kule bukszpanowe. Myślałam, żeby bonsai posadzić lawendą, lub go wywalić i zrobić coś z wysokimi trawami.
madziula23 17:22, 21 lip 2017


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Ela dziękuję, ale hosty już nie ma jestem w trakcie tworzenia przedogrodka. Dlatego uaktualniam swój wątek liczę na wszelkie rady, krytykę i pomocne pomysły, jest to. Ale wciąż mi nie pasuje. Ni ładu ni składu.


Tuje cierpliwie czekają na cięcie, niestety M pracuję długo a ja sama nie podałam
madziula23 17:33, 21 lip 2017


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Przedogrodek chyba będzie robiony na końcu. Nie mam na to miejsce pomysłu. Żal mi wycinać te uformowane tuje, ale chyba jest tu za gęsto. Co byście polecili na ta część ogrodu? Ściąć tuje i robić nowe nasadzenia czy może je tylko przyciąć (co jest oczywiste), zostawić i z czymś zestawić? Tuje zajmują bardzo dużo miejsca. Przedogrodka wydaje się być mniejszy. Zdjęcie powyżej i te.

Olbrzymy zasłaniają wszystko. Staaary zywopłot z bukszpanu przed ogrodzeniem.
madziula23 17:39, 21 lip 2017


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Taras czeka na dokończenie. Ale już cieszę się swoimi damami


I moje bukszpanki, moje własne od sadzonki będą kolejne kulki
madziula23 17:50, 21 lip 2017


Dołączył: 24 kwi 2013
Posty: 49
Mam niezagospodarowana część pod tarasem obok garażu. M już zdążył posiac trawe. Ja bym tam coś posadziła. Tylko co będzie odpowiednie. Myślałam nad trzcinnikiem karl foerster. Przy samej ścianie ułożyć ścieżkę o szerokości ok. 50 cm z krawężników ułożonych na płasko i między nimi trawa a przy siatce właśnie trzcinnik w tym miejscu często się przechodzi. Może ktoś poleci inne rozwiązanie

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies