Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Nowalijka 07:29, 23 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Witam Wszystkich, mam na imię Ela, mieszkam w Gdańsku, mam męża, dorosłego syna i najukochańszą psinę, która ma 8 lat. Mimo czterdziestu wiosenek do lipca 2015 nie miałam żadnej pasji, żadnych konkretnych zainteresowań. Poszukiwałam bardzo długo..., aż w marcu 2015 koleżanka zaprosiła mnie na swoją działkę. Wtedy stał się cud. Zapragnęłam mieć kawałek ogródka. Postanowiłam zadbać o to, żeby jeszcze w tym samym roku stać się jego posiadaczem. Los mi sprzyjał. W lipcu 2015 roku ta sama koleżanka zadzwoniła do mnie z informacją, że jej sąsiad zamierza odstąpić swoją działkę. Nie zastanawiałam się długo, jeszcze tego samego dnia dokonałam rekonesansu terenu a już po dwóch tygodniach byłam posiadaczem ogródka o powierzchni 380 m2.
Dodać trzeba, że za płotem mam wcześniej wspomniana koleżankę, więc mam z kim "kawkować". Mimo iż działka była zadbana postanowiłam wprowadzić tam swoje rządy. I tak już drugi rok działam, kopię, przesadzam, wycinam, podlewam, pielęgnuję… i popełniam błędy.
Moja działka nie jest jeszcze tak piękna jak Wasze ogródki ale wierzę, że z Waszą pomocą stanie się w krótkim czasie moim rajem. Kocham to miejsce, uwielbiam tam przebywać, każdą odłożoną złotówkę przeznaczam na ogród. Mam wiele pomysłów ale nie umiem ich realizować. Mimo pasji nie mam zmysłu projektowania, wiem jaki ogród chciałabym mieć, ale gorzej z realizacją. Dlatego postanowiła się z Wami zaprzyjaźnić, wierzę, że znajdą się bratnie dusze, które pomogą rozwiązać moje wątpliwości…
Oto kilka moich zdjęć z lipca 2016, mam ich więcej, ale teraz muszę uciekać do pracy. Jeszcze do Was wrócę...







____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
BasiaLT 10:11, 23 lis 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
witaj Elu miło cię poznać. Fajna jest twoja historia. Będę zaglądać i kibicować.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
kerii 10:37, 23 lis 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witaj na ogrodowisku bakcyl ogrodowy tak jak miłość czasami przychodzi z znienackai jak to się mówi lepiej później niż wcale.
Ja pomimo że cale życie obcowałam z arami zieleni to taką prawdziwą pasję do ziemi odkryłam jakieś 15 lat temu i od tej pory kopię, sadzę, przesadzam, nie zrażają mnie połamane paznokcie, bolący kręgosłup i mięśnie o których nie miałam pojęcia, że posiadam

Praca w ogrodzie to fajny relaks, można się wyżyć, odstresować a najlepsze jest uczucie jak usiądziesz wieczorkiem z lampką wina i popatrzysz z satysfakcją jak twoja praca przekłada się na ogrodowe piękno
Pozdrawiam z drugiego końca Polski
____________________
Jola Moja glebo terapia
hanka_andrus 11:05, 23 lis 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Witaj posiadaczko ziemi na RODOSIE! Tak tu nazywamy tych, co to ogródki mają w kompleksach rodzinnych ogrodów działkowych.
Wbrew pozorom dużo tu jest takich 4-ro arowców.
Mam nadzieję, że nawiążesz tu jakieś nowe przyjaźnie, oprócz tej zza płota, sąsiedzkiej.
W miarę potrzeby służe radą.
Pozdrawiam!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Nowalijka 11:40, 23 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Dziękuję za miłe przywitanie. Czuję, że dużo się od Was nauczę. Odwiedziłam Wasze ogródki - jakie piękne. Życzę miłego dnia. Wieczorem napiszę kilka słów. Teraz wracam do pracy.

Poznajcie mojego przyjaciela

i jabłuszka z mojego ogródka.


____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
kerii 18:20, 23 lis 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Hej dzięki za odwiedziny)
Moje magnolie są już, że tak powiem dorosłe ale kupowane były od patyczka.
Trzy lata temu też w biedronce moja mam kupiła kolejną białą i jak na razie nie grzeszy wielkością i nie kwitła jeszcze.
Tak, żę cierpliwość w tym temacie jest wskazana, trochę kwaśnej gleby, trochę kory i na wiosnę zasilić i kiedyś będzie ogromnym kwitnącym krzewem a nawet drzewem.
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 18:21, 23 lis 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
A psia super
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 19:12, 23 lis 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
W pierwszej kolejności to zrób sobie podpis żeby można było do ciebie trafić.
Wchodzisz w forum-sprawy techniczne-link w podpisie tam jest jak to zrobić

A fotki wszystko jedno u kogo chcesz dodać swoją fotkę w odpowiedzi piszesz teks lub po prostu wybierasz z pliku fotkę dodajesz i już)

Trochę to wszystko wygląda na początku skomplikowanie ale spokojnie ogarniesz a co nie bedziesz wiedziała życzliwi pomogą
____________________
Jola Moja glebo terapia
asiak 20:11, 23 lis 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Cześć Elu
Ja jestem również posiadaczką działki RODOS, ale dopiero od tego roku
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Nowalijka 21:46, 23 lis 2016


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Jolu, podpis ogarnięty, nie było tak źle...

A to dla Ciebie w podziękowaniu za pomoc.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies