Jest to ciasto dla lubiących czekoladę...i tą mleczną i gorzką

Skład:
Ciasto

2 jajka
cukier waniliowy
1 szklanka cukru
szczypta soli
1/4 szklanki musu jabbłkowego lub kwaskowatego dżemu (ja dodałam starte na drobnych oczkach jabłko i było ok)
1szklanka mąki razowej ( ja dodałam orkiszową, ale mozna dodać pszenną i też jest dobrze)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej
1/2 szklanki gorzkiego kakao
1 łyżeczka cynamonu
2 szklanki startej na grubych oczkach, dobrze odciśniętej cukinii
1 tabliczka drobno posiekanej czekolady (nie utartej)

polewa:
roztopiona gorzka czekolada (1/2 lub 1 cała - ja dawałam całą) z łyżeczką masła i 3 łyżkami mleka lub słodkiej śmietanki

Piekarnik nagrzać do temperatury 170-180 stopni...ja obniżam temp. zawsze o jakieś 20 stopni i piekę w termoobiegu.
W jednej misce dokładnie łączymy mąkę, proszek, sodę, sól, cukier, kakao.
W drugiej jajka, cukier waniliowy, mus.
Do suchych składników dodajemy miksturę z jajkamii mieszamy, aż do całkowitego połączeniasię składmnników. Jeśli będzie zbyt gęste dodajemy dorobinę mleka ( ja musiałam dodać około 2 łyżki).
Następnie dodać odciśniętą cukinię i rozdrobnioną czekoladę. Ponownie wymieszać.
przełożyć do foremki o wymiarach 20x20 cm lub tortownicy o średnicy 20 cm. Piec około 30-40 minut , az do suchego patyczka. Wyjąć dopiero jak ciasto całkowicie ostygnie. Polać ostudzoną tężejącą polewą.

Smacznego!!!



Ciasto choć niewielkie, ale bardzo syte....oprócz gorzkiej czekolady nie ma w nim tłuszczu

....zauważyłam też, że im bardziej odciśniemy cukinię tym wyższe potrafi urosnąć