Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Olea europaea - drzewko oliwne, oliwka

Pokaż wątki Pokaż posty

Olea europaea - drzewko oliwne, oliwka

SebastianOgr... 19:24, 23 lut 2017

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 6

My precious

SebastianOgrodnik
Gardenarium 22:22, 23 lut 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Okaz piękny, ale w jakim kraju rośnie? I czy on tutaj pasuje, wg mnie nie.

Szkoda, że nie wyciąłeś mu w okolicy pnia wolnego od trawnika kwadratu, te brody niedocięte bardzo nieestetycznie wyglądają i psują efekt okazu.

Już mnie nie lubisz prawda? Ale jestem od tego, żeby było ładniej, a nie od słodzenia. Więc podpowiedziałam szczerze co widzę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
SebastianOgr... 10:26, 24 lut 2017

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 6
Hej,
oczywiscie oliwka rośnie w Polsce w małopolskim. Pasuje czy nie to kwestia indywidualna.
Podobnie można powiedzieć o np. ogrodach japońskich, trawach i innych roślinach które w naturze nie rosna w Polsce.
Kaktus na parapecie też nie pasuje.
Oliwke mam od lat. Rośnie pięknie. Po kwitnieniu bardzo ja skracam.
Trawy nie wycinalem specjalnie gdyż nie chciałem jeszcze bardziej redukować powierchni. Mam mała działkę
I takie wycinki jeszcze bardziej optycznie pomniejszaja.

Broda. To jest odrost w miejscu gdzie uschla kępa gałęzi po zimie 15/16. Zostawiona do formowania.
Zostala przegrzana kablem i w tym roku zmienilem koncepcje.
Postawilem szklarnuw gdzie schowalem inne zmarzluchy, ktore tez nie pasuja, ale co tam.
Gardenarium 10:52, 01 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czuć duch prawdziwego kolekcjonera Podziwiam, bo mało kogo stać na takie poświęcenie i tyle zachodu, żeby utrzymać to przy życiu. No i koszt jaki.

Broda mi chodziło o trawnik przy pniu, ze niedokoszony i źle to wygląda, nieestetycznie.

Wszędzie masz brzytwę, a tutaj skucha
Tak powinno być:



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
SLIMI 11:12, 08 cze 2017


Dołączył: 22 gru 2014
Posty: 27
Drzewka oliwne w Polsce to super rarytas - oby jak najwięcej osób szło w wasze ślady. Koszty ogrzewania nie są jakieś ogromne tylko trzeba trochę samozaparcia aby zbudować jakąś budkę. Oliwka wolno rośnie więc jeden rozmiar służy na długo (z palmami trzeba bardziej kombinować). Życzę lekkich zim i dużych przyrostów!
____________________
marco52 18:45, 14 lis 2018

Dołączył: 14 lis 2018
Posty: 1
Witam,

posiadam oliwkę europejską Cinelli. W ostatnim czasie zauważyłam, że gdy ją podlewam z ziemi wylatują małe muszki, tak do 10 szt. Przejrzałam internet i wydaje mi się, że jest to ziemiórka. Domyślam się, że trochę ją przelałam.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problem? Jak sobie z tym radzić? Czy podstawowe preparaty chemiczne powinny sobie z tym poradzić?

Będę wdzięczna za odpowiedź.
Gardenarium 21:53, 14 lis 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przesadzić w świeżą ziemię, ograniczyć podlewanie, oliwka to z suchego klimatu i upałów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:37, 22 mar 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Daria25 napisał(a)


Kochani, moje ukochane drzewko umiera. Ostatnie dwa tyg stalo w mieszkaniu, wiadomo ogrzewanie, poza tym chyba za czesto je podlewalam. Od dwoch dni dostaje zoltych lisci, wczoraj wystawilam je na balkon u nas jest noca na plusie, wiec zimno na pewno jej nie zaszkodzilo. Chyba ze przezyla szok termiczny. Dzisiaj przychodze z pracy a ta bidulka na balkonie ma omdlone, zwiedle czubki. Przesylam zdj, jak mozna ja uratowac? Prosze o rady

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 21:38, 22 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Moje drzewko więdnie i usycha przeniesiony

A co to jest za roślinka? Bo nie mogę się jakoś zorientować....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Daria25 21:38, 22 mar 2021

Dołączył: 13 gru 2020
Posty: 5

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Moje drzewko więdnie i usycha przeniesiony

Drzewko oliwne, zapomnialam dopisac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies