Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Olea europaea - drzewko oliwne, oliwka

SebastianOgr...

Dodany 19:24, 23 lut 2017 , edytowany o 19:24, 23 lut 2017

My precious

SebastianOgrodnik
Gardenarium
 mg 1135

Dodany 22:22, 23 lut 2017
Okaz piękny, ale w jakim kraju rośnie? I czy on tutaj pasuje, wg mnie nie.

Szkoda, że nie wyciąłeś mu w okolicy pnia wolnego od trawnika kwadratu, te brody niedocięte bardzo nieestetycznie wyglądają i psują efekt okazu.

Już mnie nie lubisz prawda? Ale jestem od tego, żeby było ładniej, a nie od słodzenia. Więc podpowiedziałam szczerze co widzę.
SebastianOgr...

Dodany 10:26, 24 lut 2017
Hej,
oczywiscie oliwka rośnie w Polsce w małopolskim. Pasuje czy nie to kwestia indywidualna.
Podobnie można powiedzieć o np. ogrodach japońskich, trawach i innych roślinach które w naturze nie rosna w Polsce.
Kaktus na parapecie też nie pasuje.
Oliwke mam od lat. Rośnie pięknie. Po kwitnieniu bardzo ja skracam.
Trawy nie wycinalem specjalnie gdyż nie chciałem jeszcze bardziej redukować powierchni. Mam mała działkę
I takie wycinki jeszcze bardziej optycznie pomniejszaja.

Broda. To jest odrost w miejscu gdzie uschla kępa gałęzi po zimie 15/16. Zostawiona do formowania.
Zostala przegrzana kablem i w tym roku zmienilem koncepcje.
Postawilem szklarnuw gdzie schowalem inne zmarzluchy, ktore tez nie pasuja, ale co tam.
Gardenarium
 mg 1135

Dodany 10:52, 01 mar 2017
Czuć duch prawdziwego kolekcjonera Podziwiam, bo mało kogo stać na takie poświęcenie i tyle zachodu, żeby utrzymać to przy życiu. No i koszt jaki.

Broda mi chodziło o trawnik przy pniu, ze niedokoszony i źle to wygląda, nieestetycznie.

Wszędzie masz brzytwę, a tutaj skucha
Tak powinno być:

SLIMI
Foto

Dodany 11:12, 08 cze 2017
Drzewka oliwne w Polsce to super rarytas - oby jak najwięcej osób szło w wasze ślady. Koszty ogrzewania nie są jakieś ogromne tylko trzeba trochę samozaparcia aby zbudować jakąś budkę. Oliwka wolno rośnie więc jeden rozmiar służy na długo (z palmami trzeba bardziej kombinować). Życzę lekkich zim i dużych przyrostów!

Dodany 18:45, 14 lis 2018
Witam,

posiadam oliwkę europejską Cinelli. W ostatnim czasie zauważyłam, że gdy ją podlewam z ziemi wylatują małe muszki, tak do 10 szt. Przejrzałam internet i wydaje mi się, że jest to ziemiórka. Domyślam się, że trochę ją przelałam.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problem? Jak sobie z tym radzić? Czy podstawowe preparaty chemiczne powinny sobie z tym poradzić?

Będę wdzięczna za odpowiedź.
Gardenarium
 mg 1135

Dodany 21:53, 14 lis 2018
Przesadzić w świeżą ziemię, ograniczyć podlewanie, oliwka to z suchego klimatu i upałów.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies