Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Bez pomocy ani rusz... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bez pomocy ani rusz... :)

mroovka 21:17, 08 lip 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Oczywiście setki ściętych gałązek przy tym, więc będę ukorzeniać i do ziemi. Narazie wkopałam ok 300
____________________
Ogródek Oli... :)
kachat 19:49, 09 lip 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Witaj Ja mam 95% powierzchni działki w cieniu, więc znam ten ból Podoba mi się twój projekt na papierze, wygląda intesująco. Nie jestem tylko pewna co do miskanta, bo on podobno lubi dużo słońca. Z ciekawych roślin do takiego cienia-pólcienia mogą być jeszcze bardzo ładne tawułki oraz żurawki, paprocie, języczki, bodziszki, zawilce, niektóre roże okrywowe, pnące, rabatowe, oraz różaneczniki, niektóre jałowce chińskie albo płożące, sporo różnych zadarniających.

Zdradź mi proszę, ile lat ma twoj bukszpan? Mój tak wolno rośnie, że już straciłam nadzieję, że kiedykolwiek sobie w nim zaplanowaną rzeźbę wyciacham
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
mroovka 20:40, 09 lip 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Witaj kachat a które tawułki do cienia konkretnie może wiesz? Na tym "projekcie te czerwone i żółte kropki to wlaśnie żurawki Bukszpan ma ok 10 lat, wyrósł z małej gałązeczki
____________________
Ogródek Oli... :)
kachat 07:55, 10 lip 2013


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Mroovka, ponoć wszystkie tawułki są bardzo dobre do cienia (nie mylić z tawułami ). Ja mam na razie dwie, wysoką białą i niską czerwoną, i rosną po prostu prze-pięk-nie

No to na rzeźbę z bukszpanu jeszcze sobie trochę poczekam, nasz krzew ma pewnie jakieś 3-4 lata, i nie przekroczył jeszcze 40cm...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
polinka 08:12, 10 lip 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Cześć Mroovka
Zrób sobie link w podpisie, łatwiej będzie do Ciebie trafić info w sprawach technicznych.
Odwiedzaj ogrody a wtedy ogrodnicy trafią do Ciebie
Pozdrawiam.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
AgnieszkaW 08:38, 10 lip 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj, masz podobne klimaty jak u Pszczółki - zobacz jej ogród, na pewno znajdziesz tam wiele inspiracji. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
mroovka 08:47, 10 lip 2013

Dołączył: 08 lip 2013
Posty: 70
Tawułka niska czerwona bardziej do mnie przemawia - poszukam co to za gatunek. Utworzyłam też wątek w dziale Nasze ogrody, bo wstawiłam kilka zdjęć swojego "mini ogródka" i chyba tam bardziej pasuje, ten moznaby usunąć - eh - gubię się a do Pszczółki zajrzę - dziękuję
____________________
Ogródek Oli... :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies