Gdzie jesteś » Forum » Powitania » Witam wszystkich w ogrodowisku

Pokaż wątki Pokaż posty

Witam wszystkich w ogrodowisku

AkapulkoBial... 15:39, 14 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Dzis postanowiłam do Was dołączyć. Od poczatku opisze wam jak to sie stało ze zakupiłam działkę rolną o powierzchni uzytkowej 607m2 za Białymstokiem.

Opowiem pokrótce, że zawsze marzyłam o wlasnym ogródku. Lecz nie stać mnie było na wykupienie własnej działeczki. Jednak Bóg kazał mi czekać na ten dzień kiedy stanę się włascicielką nieruchomości. Kilka lat temu moja siostra odzeiedziczyła a własciwie jej małzonek odziedziczył spadek po rodzicach działkę okł 2000m2 w S..... pod Białymstokiem. Oni mieszkają za granicą co roku od 3 lat przyjezdzają do Polski i remontują swoj stary dom. Ucieszyłam się bardzo że tak się stało i od razu pomyslałam że moje marzenie się spełni, bo myslałam że oni mi dadzą kawałek ziemi pod uprawę ogródka. Jednak szwagier odmówił mi stanowczo a siostra go poparła w tym, by mi nie dawał ogródka.

Prosiłam i mówiłam prawie ze błagałam, by mi dali kawałeczek ogródka, lecz na nic moje prośby i zal że mi odmówili. Mówiłam do nich - "Czy nie lepiej jak przyjedziecie do Polski a tam na was juz będą czekały kwiaty i warzywa w ogrudku ? " Chciałam nawet od nich wydzierzawic kawałeczek działki, niestety nie udało mi się spełnićmojego marzenia. Miałam o to żal do siostry, ze nie umiała, lub nie chciała przekonać męża o tym by wydzierżawili mi kawałek tej ziemi na której rosnie trawa az po pas. W tym roku znów przyjechali remontowac swoj stary dom. Pojechałam z radoscią ich przywitac.

Pierwsze co mnie wyprowadziło z równowagi to to że, szwagier zabronił mi palić papierosy w kuchni i domu. Na podwórku strasznie cięły komary, zbliżała się burza miał padać deszcz, a te cieły jak najęte, że nie sposób było usiedzieć na ławce pod domem.Jego dom, jego racja nie miałam nic do gadania. Po krótkiej chwili zabrałam swoją pupę i pojechałam do domu. Byłam zła bo dom remontował, drzwi były otwarte, wietrzyło się i cóż by mu sie stało jak bym tam zapaliła papierosa, przeciz w zeszłym roku paliłam tam i to nie jednego.Trudno jego wola i jego dom.Miał rację mówiąc że nie będzie się zatruwał dymem z papierosów, bo on jest niepalący. Pozniej powiedzial mi ze w wiosce jest do sprzedania dzialka za 30tysiecy zl z domkiem , ale tam mieszkaja ludzie i to jest jakas 10 woda po kisielu jego rodzina, a ja nie jestem rodzina, bo jestem tylko szwagierką.Po mimo próśb aby mi powiedzial kto to sprzedaje, nie dowiedzialam sie gdzie jest ta dzialeczka Powiedzialam trudno chyba nie jest mi sadzone miec swój wlasny ogród.Kiedy wróciłam do domu od razu usiadłam w internecie i zaczęłam szukać działek, ogrudków działkowych w Białymstoku do kupienia lub wydzierżawienia. Całe dnie spędzałam przy komputerze na poszukiwaniou ogrodu, lub działki. Do siostry odechciało mi się jezdzić bo juz zle sie tam czułam . Az tu nagle zobaczyłam ogłoszenie ze sprzedają działkę rolną za 28 tysięcy 600m2 nie daleko od Bialegostoku. Pomyslałam sobie że to jest to na co czekałam tyle czasu . Zadzwoniłam do ogloszeniodawcy i na drugi dzien juz byłam umówiona na spotkanie, by zobaczyć działeczkę. W ten sposób stalam się rolniczką na mojej swierzo kupionej działce , raczej ugorze, pastwisku, hehhehehi. Sama nie wiem jak mam to nazwać, jednak wiem że mój ugór nazywa się " Ranczo Akapulko"






____________________
Ranczo Akapulko
Mirka 15:56, 14 lip 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Witaj ,ale się wciągnęłam a tu stop no co ty dawaj ciąg dalszy bom ciekawapozdrawiam ze słonecznego mazowsza
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Magdalenka 21:36, 14 lip 2013


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
Witaj. Ja również jestem ciekawa co było dalej. Opowiadaj
Pozdrawiam spod czeskiej granicy
____________________
Magda Na Francuskiej
AkapulkoBial... 05:37, 15 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Witajcie co było dalej , to juz widzicie, dopisałam to co mialam dopisać a tak przy okazji to pokazałam wam moje ranczo hehehehhe .O Boze nie ma tego zlego co by na dobre nam nie wyszło. Sama nie wierzę jeszcze dzis w to co ja kupiłam, na złosc dla szwagra hhahahha że znalazłam tanszą działkę. I co teraz będzie ? Sami zobaczcie jak tacham kamienie z ulicy na moje ranczo heheehe .Nawet zatrudniłam ludzi aby mi trawę zaorali . Początkowo myslałam ze się zapłaczę że takie ranczo kupiłam.
Muszę powiedziec jak zobaczyłam tam bociany na moim polu , to radosc taka mnie ogarnęłą ze o mało co sie nie rozpłakałam. Od razu pomyslałam ze to dobry znak.



Tutaj sa te kamienie com je tachała pól dnia.






W koncu teraz wszystko się przyda prawda ? Pozdrawiam
____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 20:16, 19 lip 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Czwartek, 18 lipca 2013

Na ranczo zaczynamy po woli już co kol/wiek modernizować i moje ranczo zaczyna żyć swoim życiem. Kupiłam podkład na scieżkę białe kamyczki i dziś zatrudniłam chłopaka do zgrabienia pola i oczyszczenia z zeschłej trawy a także do rozplantowania grysu.
















Chłopak solidnie pracował kilka godzin, zgrabił powywoził na kupkę wszystkie suche perze i trawy. Rozkopalismy stertę trawy obok kranu i przygotowaliśmy go do podłączenia wody na jutro. Dodatkowo rozrzucił 4t. kamyczków na ścieżkę.










Mogę powiedzieć ze pracował solidnie. Za swoją pracę dostał 75 zl i był bardzo zadowolony. Odwiozłam skuterkiem chłopaka do domu.




Polecam takich uczciwych ludzi dla każdego. Młody chłopak ale solidny.


____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 23:53, 02 wrz 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185

Nie wiem jak mam zmienic ten wątek .


Nie ma tu opcji edytuj, więc nie zmienię tego wątku. jestem na forum w ogrodach.




Tam zapraszam .


____________________
Ranczo Akapulko
monteverde 00:06, 03 wrz 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Poproś Ronina o przeniesienie do Twojego wątku
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
AkapulkoBial... 00:14, 03 wrz 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
monteverde napisał(a)
Poproś Ronina o przeniesienie do Twojego wątku



Witaj , nie wiem czy go przeniesc , czy usunąć Własnie zastanawiałam się nad tym co z nim zrobić.
____________________
Ranczo Akapulko
AkapulkoBial... 00:18, 03 wrz 2013


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 185
Widziałaś moje buraczane zielsko ?

Co to za kwiatki ?



____________________
Ranczo Akapulko
malgorzata_s... 17:27, 10 wrz 2013


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
To dąbrówka rozłogowa, bardzo ekspansywna roślinka.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies