Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Kwitnące krzewy liściaste, zrzucające liście (bez zimozielonych!)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwitnące krzewy liściaste, zrzucające liście (bez zimozielonych!)

AniaDS 21:31, 16 maj 2011


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
No tak...
Faktycznie, nie zrzuca.
Ja też mam Zeblida i co roku na wiosnę wygląda fatalnie, żadne stanowisko mu nie pasuje, nie jest zbyt ozdobny o tej porze roku.
Chyba dlatego go dałam między zrzucające .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
GabiK 10:23, 14 lip 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witam. Ja już tradycyjnie z problemami i wątpliwościami do każdego wątku.

Czy budleje zawsze mają taki rozłożysty pokrój, czy któraś rośnie zwarcie? Mam 3 w kącie małego ogródka i nie chcę przez 3/4 roku mieć tam bałagan - pusto lub leżące na wszystkim dookoła gałęzie. Na zdjęciach przeważnie są kwiaty. Czy ktoś ma zdjęcie budleji w całości i towarzystwie - na tle reszty ogrodu?

Drugie pytanie dotyczy krzewuszki - kupiłam małą krzewuszkę Monet. Rośnie na stanowisku półcienistym, nawet w stronę cienia. Zaczęła zmieniać kolor liści, a właściwie nie zmieniać - po prostu gałązki z tymi pięknymi kolorowymi liśćmi nie mają przyrostów, a rosną takie o liściach bez obwódek, ciemnozielono-czerwonawych. Czy to właśnie efekt braku słońca (w takim razie dlaczego reszta liści nie zielenieje) czy to jakaś utrata cech odmiany? Co z tym zrobić?

____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Gardenarium 23:32, 24 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Budleje to duże krzewy, żeby były bardziej wzniosłe, można je ciąć usuwając zewnętrzne pędy w całości. Jednak niedawno spotkałam juz w sprzedaży odmiany budlei i były to krzewy karłowe.
Odmiany ‘Adonis Blue’, ‘Peacock’, ‘Purple Emperor’. Mają one zwarty pokrój, gęstsze ulistnienie, niższy wzrost oraz duże kwiatostany.

Odnośnie krzewuszki. U odmiany pstrych i obrzeżonych często obserwowanym zjawiskiem jest rewersja, czyli powrót do formy macierzystej – zielonej.
Należy je wycinac, bo zdominują resztę krzewu.
Prosimy o zdjęcie krzewu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Slawko 00:17, 06 paź 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
barbara_krajewska napisał(a)
Żylistek szorstki (Deutzia scabra Thunb.) – gatunek krzewu należący do rodziny hortensjowatych






Azalia - Rhododendron 'Glowing Embers'


Migdałek trójklapowy (Prunus triloba)


Tawuła van Houtte ( Spiraea vanhoutteii), krzew z rodziny różowatych.


Pięciornik krzewiasty (Potentilla fruticosa L.) – gatunek rośliny wieloletniej należący do rodziny różowatych



Parzydło leśne tak przy okazji wyjaśnie, że to bylina nie krzew
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Gardenarium 19:46, 07 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basia wie że to bylina, Sławku. Wyedytuję post.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Slawko 20:17, 07 paź 2012


Dołączył: 27 wrz 2012
Posty: 1363
To mnie cieszy, że wie Chciałem tylko sprostować dla tych, którzy by mogli akurat nie wiedzieć
____________________
Slawko I ja podzielę się z Wami moim ogrodem *** naturalisticgardenart.blogspot.com *** Wizytówka
Gardenarium 21:07, 09 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiem, bardzo słusznie, nie zauważyłam tego, Dzięki za spostrzegawczość Sławku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
11:57, 15 mar 2013
Nie będę powielał fotek roślin wstawię tylko to czego nie widziałem

Przyjemne z użytecznym czyli wiśnia kosmata


i owoce w pełni jadalne


Migdałowiec karłowy


Dorotka 20:55, 16 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Dwa tygodnie temu zasadziłam 20 cm sadzonkę tawuły białej, poprosze o rade co z nia robić dalej?? Nawozić??? Pryskać???
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Dorotka 20:55, 16 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2015
Posty: 950
Dwa tygodnie temu zasadziłam 20 cm sadzonkę tawuły białej, poprosze o rade co z nia robić dalej?? Nawozić??? Pryskać???
____________________
MELA -Ogród pewnej Ogrodniczki czyli Dziewczyna z rowerem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies