Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Porady dla ogrodników uczulonych na jad osy, pszczół, meszek i szerszeni.

Pokaż wątki Pokaż posty

Porady dla ogrodników uczulonych na jad osy, pszczół, meszek i szerszeni.

adka 11:22, 10 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Małgosiu, dwa lata temu ugryzła mnie gza pod kolanem ,noga mi tak spuchła i zdrętwiała ,że nie mogłam wejść do wanny przez dwa dni .Ja je nazywam końskimi muchami.

Nie wiem czy wszyscy więdzą o tym ,że Turkuć podjadek jest bardzo niebezpieczny.Jest nosicielem tężca ,jego ugryzienie jest bardzo bolesne i trzeba się natychmiast udać do szpitala na zastrzyk przeciwtężcowy.

Macie rację postaram się nie panikować,zaczynam jednak żałować ,że nasadziłam tyle owocowych drzew i krzewów. Na tunel (6m szer. i 12m dł.) czekałam dwa lata i przy nim zostałam użądlona. Pozdrawiam.
____________________
Adrianna
Pszczelarnia 14:12, 29 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
adka napisał(a)
Wiesz zazdroszczę Ci ,u mnie pełno ich lata.Mam dużo kolorowych kwiatów w ogrodzie,kompostownik,tunel foliowy ,mały,młody sad i warzywnik.Mnie użądliła trzeci raz,pytałam lekarza i powiedział,że nie wiadomo jaka będzie następna reakcja.Znany farmaceuta twierdzi ,że będzie prawdopodobnie silniejsza.Ja jestem ogłupiała,nie wiem gdzie prawda?Ostatnio się im uwaznie przygladam i zauważyłam,że one potrafią agresywnie atakować.W upale są wściekłe ,ponieważ temperatura w gnieździe jest podwyższona .Boję się nawet wejść do tunelu po warzywa,co dopiero będzie ze zbieraniem owoców.Adrianna.


Adrianno, może być tak, że kolejne użądlenie będzie tylko słabsze, ponieważ organizm sobie pomoże. Wytworzy jakiś naturalną osłonę łagodzącą w organizmie.

Osy są bardzo zaczepne, to fakt. Ale pomyśl sobie, że one nie mają na celu Cię zjeść.
Jesteś zaopatrzona w leki, więc jesteś bezpieczna. Pomyśl sobie, że to są w końcu tylko małe owady. Że nie po to się trudzisz, żebyś nie mogła zebrać swoich plonów. Na spokojnie.

Nie używaj kosmetyków przed pracą w ogrodzie. Zwłaszcza perfum. Pracuj w kapeluszu albo chusteczce na głowie.

Spróbuj pooglądać sobie te wszystkie latające owady i zaobserwować je, ich zachowanie. Generalnie owady typu osy/pszczoły/szerszenie zainteresowane są raczej pożytkiem niż człowiekiem. Chyba, że są sytuacje ekstremalne (jak gniazda owadów w niebezpieczeństwie).

Mnie raz meszka ugryzła - bardzo bolesna sprawa a najgorsze było to, że do tej pory nie wiedziałam co to meszki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Eustachy 22:14, 06 maj 2019

Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 1
Nawiązując jeszcze do tematu, chciałbym zwrócić uwagę na to, że alergia na jad os, nie jest alergią wrodzoną, bo wiele osób tak myśli
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies