Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o pomoc : bardzo wąska rabata.

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o pomoc : bardzo wąska rabata.

AlicyaLK 15:46, 16 sie 2013


Dołączył: 25 mar 2013
Posty: 1167
A Kokoszka nie ma takiej wąskiej rabaty, na której posadziła miskanty? Albo coś pokręciłam... ale coś mi się kojarzy
____________________
Pozdrawiam Alicja Kraina Czarów w fazie projektów
agatanowa 22:37, 16 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
trawy super

jeszcze klasyczne berberysy, ale trawy ciekawsze
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
monteverde 22:50, 16 sie 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a może róże rabatowe 2 dwóch kolorach np. ecri i brzoskwinia lub morela i trawy rabatówki są przeważnie 80 centymetrowe
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
adka 15:14, 17 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Bomba z trawami i różami.O różach myslałam.Ale ,które trawy lubią piekiełko cały dzień i nie są za szerokie?Berberysy będąza szerokie,mam ich sporo i co roku większe i wyższe.
No to mnie usadziłaś Iwonko z cisami,już zaczęłam myśleć.U mnie by wyszło około setki,chyba nie będę mogła sobie pozwolić na takie szaleństwo. Monteverde trawy rabatówki???? zielona jestem.
____________________
Adrianna
agatanowa 20:05, 17 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
z szerokością berberysów, to chyba zależy od odmiany

róże do piekiełka: Angela, Heidetraum, heritage (lubi pełne słońce)

a czy faktycznie, to nie wiem i jak szerokie - też nie
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
EwaG 21:40, 17 sie 2013


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Pierwsze pytanie: dlaczego chcesz zasłaniać ten murek? Z czego jest zbudowany? Może taniej i lepiej będzie go wykończyć tak aby pełnił też funkcje estetyczne a nie tylko podpierające. Drugie: gdzie idzie śnieg ze ścieżki w zimie?
Trzecie: Czy murek ma być zasłonięty w zimie? Spływanie jałowców nastąpi po kilku latach, a róże i trawy nie zasłonią Ci tego murka w zimie.
Niski żywopłot strzyżony może być dobrym rozwiązaniem. Może gęsty żywopłot liściasty. Zimozielony z bukszpanów. A z innych liściastych np. tawuły lub niskie derenie. Takie cięte żywopłoty również w stanie bezlistnym dobrze się prezentują.
Ja nie znam pojącia nuda w przypadku roślin, ponieważ one są zmienne choćby w różnych porach roku. Jeżeli chcesz uniknąć monotoni można taki żywopłot ukształtować w fale lub kostki różnej wysokości.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
agatanowa 21:59, 17 sie 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
bardzo madrze

moze wrzuc zdjecie tego murka z rabata
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
adka 23:01, 17 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Dziekuję serdecznie,pisałam wcześniej ,że murek w trakcie budowy(z bloczka betonowego) zdjecie zrobię jak będzie gotowy .Obok murka jest ta wąska rabata,nie chcę sadzić tam zwykłej trawy ,ale zaczęłam myśleć o trawkach.Ścieżka z kostki betonowej jest ze spadkiem ,więc nie będzie problemu ze śniegiem.Fajnie by było zasłonić murek całorocznie ,jeśli sie uda.Bukszpany równiez brałam pod uwagę ale ta strona jest bardzo odsłonięta w zimę i mam z nimi problemy.U mnie zimy są dosyc mroźne.Może rzeczywiscie cos lisciastego ,boję się tylko czestego przycinania .Tawuły przycinam trzy razy w roku.A niskimi dereniami muszę sie zainteresować.Dziekuję slicznie .Adrianna.
____________________
Adrianna
Ania 23:09, 18 sie 2013


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 680
A może pięciornik? kwitnie całe lato jest w różnych kolorach na zimę ścinasz ok 30cm albo wyżej i stoją fajne miotełki ja jestem z niego zadowolona, a tutaj znalazłam fotki
Wiosna, wąska rabata z pięciornikiem


Początek kwitnienia zazwyczaj maj

Lato, aż do przymrozków


____________________
Ania z zielonego Wzgórza
adka 16:12, 20 sie 2013


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Aniu ,ślicznie to wygląda ,pięciorników mam kilka i bardzo je lubię za długie i bujne kwitnienie.
____________________
Adrianna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies