Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Makowo na Kociewiu

Pokaż wątki Pokaż posty

Makowo na Kociewiu

Elik 08:41, 13 wrz 2013


Dołączył: 11 sie 2012
Posty: 415
Kasiu, myślisz żeby wysypać najpierw skoszoną trawę na moją świeżą rabatkę a potem to przysypać korą? Głupie może pytanie; kora mi nie zgnije? Czasem się czuję jak dziecię we mgle
____________________
Pozdrawiam, Ela Mazurkowo
makkasia 12:02, 13 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Elik napisał(a)
Kasiu, myślisz żeby wysypać najpierw skoszoną trawę na moją świeżą rabatkę a potem to przysypać korą? Głupie może pytanie; kora mi nie zgnije? Czasem się czuję jak dziecię we mgle

Już odpowiedziałam u Ciebie
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 12:06, 13 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Ale skopiowałam do siebie bo może kogoś to zainteresuje:
Z trawą robię tak: tam gdzie wzrok nie sięga wysypuję trawę prosto z kosza (nie może dotykać gałęzi i pnia, łodyg) ale taką niezbyt grubą warstwą do 5 cm jednorazowo. Gdy dasz grubszą może się zaparzać i brzydko pachnieć (zaczyna się piorunujący proces rozkładu) ale dopóki nie dotyka rośliny nic złego nie zrobi. I za trzy tygodnie następna warstwa, (hosty to bardzo lubią).
Tam gdzie musi ładnie wyglądać wysypujesz trawkę czekasz 2, 3 dni aby "siadła" i na to wysypujesz korę. Potrzebujesz wtedy mniej kory, a trawka rozłoży się szybciej niż kora i doda próchnicy da piachu. Generalnie mam sceptyczny stosunek do kory, a to dlatego, że dobrej jakości, dobrze przekompostowanej kory jest jak na lekarstwo,Ten materiał, który jest dostępny aby się rozłożył potrzebuje azotu, którego w piachu nie ma więc zamiast roślinie pomagać działa odwrotnie

Reasumując trawa to świetny sposób na użyźnienie piachu, nie trzeba się go bać stosować, jeśli martwisz się, że może coś zacząć gnić możesz ją przesuszyć i dopiero wtedy ją użyć. Musisz znaleźć swój sposób aby było i estetycznie, i dobrze dla Twojego ogrodu.Wspomnę tutaj o ekologi i oszczędnościach (używasz mniej nawozów i nie kupujesz materiału na ściółkę).
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
GorAna 12:28, 13 wrz 2013


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
makkasia napisał(a) [img size=360x480
https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/45/456263/original.JPG[/img]


Fajna aranżacja...jesień jak nic
Pozdawiam

____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Milka 13:05, 13 wrz 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ależ ubrałaś latarenkę, super!
a pomysł z wykorzystaniem trawy, jak najbardziej wskazany, sama też tak robię
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
makkasia 17:04, 13 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Aniu, Irenko dzięki za odwiedziny
U nas ponuro i nieprzyjemnie i popaduje co chwila Mam zamiar jak się poprawi przesadzić 2 limki i 1 anabelkę na nowe miejsca, bo nie pasują mi tam gdzie są w tej chwili.
i jeszcze kilka pomysłów mam w głowie, realizację ich zapiszę w obrazkach.

Jutro też połażę po sklepach ogrodniczych i popatrzę jakie cebule mają, bo mam trochę miejsca w ogrodzie gdzie jeszcze się zmieszczą.
wiosną tego roku miałam rabatę zółto białą



i różowo - białą



Cebul nie wykopywałam, w poprzednich latach zawsze to robiłam...i dlatego jestem ciekawa jak te rabaty będą się prezentować wiosną 2014.
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
makkasia 17:07, 13 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Zanim kupię, muszę się zastanowić czego chcę, lecę do Was do stron majowych
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
bogumila 17:48, 13 wrz 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Zrobiło się wiosennie,tulipanowo...myślimy z wyprzedzeniem....my to już tak mamy...pozdrawiam.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
makkasia 18:01, 13 wrz 2013


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
bogumila_bienko napisał(a)
Zrobiło się wiosennie,tulipanowo...myślimy z wyprzedzeniem....my to już tak mamy...pozdrawiam.

Pozdrawiam
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
ewsyg 18:23, 13 wrz 2013


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Podoba mi się zestaw żółto- biały i bardzo lubię te tulipany..

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies