Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Amerykańskie ciasto dyniowe - Pumpkin Pie

Pokaż wątki Pokaż posty

Amerykańskie ciasto dyniowe - Pumpkin Pie

baraga1904 20:16, 10 paź 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
Amerykańskie, świąteczne pumpkin pie. Podawane na Boże Narodzenie, Święto Dziękczynienia oraz, jakże by inaczej, na Halloween.

Składniki:

300 g mąki pszennej
200 g masła
100 g cukru pudru 2 żółtka
średnia dynia
2 jajka
0,5 szklanki brązowego cukru
250 ml skondensowanego mleka
cynamon
goździki
gałka muszkatołowa
łyżka mąki
sól
Pumpkin pie powstaje na cieście kruchym i to od niego zaczniemy nasze przygotowania. Mąkę łączymy z zimnym i posiekanym masłem oraz dwoma żółtkami. Stopniowo, wyrabiając ciasto, dodajemy cukier puder, aż do uzyskania gładkiej i sprężystej konsystencji. Z ciasta formujemy kulę, zawijamy ją w folię spożywczą i zamykamy w lodówce.
Zabieramy się za nadzienie. Dynię dzielimy na ćwiartki i wydrążamy. Skrapiamy miąższ sokiem z cytryny, a następnie zamykamy w nagrzanym do 180 stopni piekarniku. Pieczemy do miękkości, co dyni nie powinno zająć dłużej jak pół godziny. Następnie studzimy i obieramy ze skórki. Obrane kawałki dyni kroimy w kostkę i przy pomocy blendera zamieniamy w purée. Do purée dodajemy kolejno dwa całe jaja, puszkę skondensowanego mleka i pół szklanki cukru, najlepiej brązowego. Miksujemy na gładką masę i doprawiamy korzennymi przyprawami, czyli cynamonem, mielonymi goździkami oraz gałką muszkatołową. Zagęszczamy całość łyżką mąki, dodajemy szczyptę soli i gotowe.
Teraz wystarczy ciasto rozwałkować na owalny placek i przenieść na natłuszczoną owalną foremkę. Na ciasto wylewamy dyniową masę i zamykamy w piekarniku nagrzanym do 230 stopni. W takiej temperaturze ciasto pieczemy 10 minut, a następnie zmniejszamy temperaturę do 170 stopni. Wypiekamy do pół godziny, sprawdzając przed wyjęciem stopień gotowości zapałką. Ciasto podajemy wystudzone.
Smacznego


przepis pochodzi ze "Smaker poleca 30 pomysłów na dynię"
agatanowa 21:15, 10 paź 2013


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Agnieszko, dziękuję za przepis. Małe pytanka, czy osobiście wypróbowałaś ten przepis? No i co to znaczy średnia dynia (2, 5 czy 10 kg) u licha!?
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
21:57, 10 paź 2013
no i jeśli można prosić o poprawienie.... aby czytelnie było ...ile mąki


akurat mam 1 duża dynię przepis na czasie
goniak 22:25, 10 paź 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Przepis na ciasto z dynią, uwielbiane przez moją rodzinkę

2 szkl. mąki
1 szkl. cukru
2 łyżki cynamonu
1 cukier wanilinowy
1 łyżeczka sody
2 szkl. przetartej (zmiksowanej) dyni
3 jajka
1 szkl. oliwy

Jaja ubić z cukrem i cukrem wanilinowym na gładką masę, dodać mąkę, sodę i oliwę, dodając po trochu, ciągle miksując. Na koniec dodać przetartą dynię i cynamon.
Piec w piekarniku 50 minut w temperaturze 180 stopni.
Ciasto można polać lukrem z dodatkiem cynamonu.

____________________
Małgosia mój zielony świat
baraga1904 17:07, 11 paź 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
agatanowa napisał(a)
Agnieszko, dziękuję za przepis. Małe pytanka, czy osobiście wypróbowałaś ten przepis? No i co to znaczy średnia dynia (2, 5 czy 10 kg) u licha!?


...wiele razy robiłam to ciasto....robię z małej dyni Hokkaido - czyli około/maks 2 kg.....nie wyobrażam sobie ciasta z 10 kg dyni - no chyba że dla calego pułku wojska....
baraga1904 17:08, 11 paź 2013


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
eee_taam napisał(a)
no i jeśli można prosić o poprawienie.... aby czytelnie było ...ile mąki


akurat mam 1 duża dynię przepis na czasie



...poprawione...
LuCkY 17:24, 21 lis 2015

Dołączył: 21 lis 2015
Posty: 1
Świetny przepis, napewno dobre. Osobiscie dodałbym pomarancz do dyni. W Usa jadłem ciasto z dyni,jest rewelacyjne. Uprawa dyni nie jest trudna.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies