Gdzie jesteś » Forum » Dekoracje ogrodowe, świąteczne i okolicznościowe » Graffiti z mchu

Pokaż wątki Pokaż posty

Graffiti z mchu

ptasior789 22:28, 10 lis 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 33
Widziałem ten pomysł kilka tygodni temu, ale dopiero wczoraj pomyślałem o tym na poważnie. U mnie pomysły nie moga się długo w tej główce kisić wiec już dzisiaj zabrałem sie do realizacji.

Wystarczy zebrać kilka kępek mchu, wlać do pojemnika pół szklanki maślanki, trochę wody, do tego wrzucamy mech oraz wsypujemy 2 łyżeczki cukru, wszystko razem blendujemy, gotowy szary płyn nanosimy na ścianę, oczywiście na zewnątrz Na różnych stronach widziałem różne przepisy, niektórzy dodają zamiast maślanki piwa albo mleka, jeszcze widziałem taki w którym zamiast cukru dodają hydrożelu czymkolwiek on jest. Ja osobiście zapomniałem dodać cukru

Pracy minimum, a efekty zachwycające, mam nadzieję, że mi też wyjdzie fajnie

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTaJHY8llu3sIh8UC2xeDPS94BAep0FarQfiFfkGqowXl3ffhZo

Ma wyjść coś na wzór miarki:



I jeszcze coś takiego:



I nie, nie jest to krzyż tylko plus. Wszyscy się w tym doszukują krzyża, ale zapewniam was, nie mam zamiaru robić ołatarzyka na balkonie

Teraz wygląda brzydko, wiem to, ale poczekajmy aż urośnie mech. Jak będzie bardzo źle to to zdrapię i wyszoruję szczotką ryżową. Mam w planach na wiosnę pomalować na jasny kolor tą czerwoną ścianę na balkonie bo wygląda okropnie. Zamierzam jutro isć z kolegą i może upiększyć coś, gdzieś. W końcu to street art, a na pewno mnie inwazyjne niż tradycyjne graffiti które częściej szpeci niż wyraża "sztukę"










____________________
asica 19:53, 02 gru 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3824
Widziałam zdjęcia z takim graffiti na zdjęciach, sposób wykonania wydaje sie prosty. Niestety obejrzałam też odcinek "Wielkich projektóww" w którym inwestorom nie udała się jedna rzecz - ściana z mchu. Miała być, ale mech nie wyrósł . Ciekawa jest czy uda Ci się. Sama miałam ochotę zrobić napis, mam fajną ściankę, ale od wschodu. Obawiam się, że nie udałoby się.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
ptasior789 21:45, 07 gru 2013


Dołączył: 18 paź 2013
Posty: 33
Mech niestety nie urósł, ale to chyba spowodowane tym, że się za to zbyt późno zabrałem, spróbuję jeszcze raz na wiosnę, no i zapomnaiłem dodać cukru, kucharza to ze mnie nie będzie
____________________
kania 17:06, 12 lis 2014

Dołączył: 21 lip 2014
Posty: 32
hmmm, widziałam też kiedyś takie graffiti z mchu, fajnie to wygląda ale jak jest z trwałością takiego mchu?
Malwa 13:48, 13 paź 2015


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 22
Pierwszy raz spotykam się z czymś takim jak "graffiti z mchu". Może wypróbuje na wiosnę takie rozwiązanie. Czy ktoś z Was jeszcze próbował takiej sztuki ?
____________________
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies