Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Serduszka okazała (Dicentra spectabilis)

Pokaż wątki Pokaż posty

Serduszka okazała (Dicentra spectabilis)

Basieksp 11:26, 23 cze 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Borbetka napisał(a)
U mnie ślimaki nagie objadają nawet hortensje bukietowe. Obłożyłam krzaczek wiankiem z róży pociętej, z kolcami, i też przelazł i ją żarł. Zamówiłam sobie taśmę miedzianą, bo już nie mam na to rady. Serduszka bardzo długo kwitnie i chciałam odmianę, której liście nie zanikają, ale z tymi ślimakami to nie wiem, czy ryzykować. Dziękuję Basiu.


Moja serduszka jeszcze ma pojedyńcze kwiatki, długo kwitnie, zimuje dobrze, ale na wiosnę jak już wypuścić na zapowiadane przymrozki ja swoją okrywam zdążyło mi się że zmarzła bez okrycia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Mary 22:29, 24 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Borbetka napisał(a)
U mnie ślimaki nagie objadają nawet hortensje bukietowe. Obłożyłam krzaczek wiankiem z róży pociętej, z kolcami, i też przelazł i ją żarł. Zamówiłam sobie taśmę miedzianą, bo już nie mam na to rady. Serduszka bardzo długo kwitnie i chciałam odmianę, której liście nie zanikają, ale z tymi ślimakami to nie wiem, czy ryzykować. Dziękuję Basiu.

To czy liście zanikają zależy moim zdaniem od gatunku a nie od odmiany.
Liście serdzuszki okazałej zanikają, a liście serduszki wspaniałej nie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Borbetka 08:59, 25 cze 2020


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dziekuję Wam, kupiłam jedną wspaniałą. Stoi w doniczce i czeka czy ślimak tam zawita. Jak na razie jest dobrze. Co do zimy, okryję gałązkami, jeśli ta rabata się wydarzy oczywiście .
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies