Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Doranma 14:15, 12 wrz 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Gardener27 napisał(a)


Przemku, czy ta odmana dyni jest jadalna, czy tylko ozdobna?
I proszę podpowiedz mi jakiś sprawdzony olej do mebli ogrodowych, dobrze?
Bardzo mi się podoba, gdy po ogrodzie w różnych miejscach porozstawiane są mebelki wypoczynkowe i najlepiej różnorodne, bo nie lubię kompletów ☺ Ten zestaw stolika i krzeseł, jak u Ciebie, jest z takich delikatnych deseczek, że bałam się go wystawiać na stałe na zewnątrz. Skoro jednak olej ma go skutecznie zabezpieczyć, to czemu nie ☺
Jak Twoje zakupy cebulowe w tym sezonie? Do mnie już przyjechało dużo zamówionych tulipanów i zastanawiam się czy jeszcze raz spróbować sadzić do donic - w tym roku się nie udały, chyba z powodu małej dawki opadów- czy ryzykować do gruntu, gdzie z kolei grasują nornice potrafiące wyjadac cebulki także z koszyków ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
deszczowymaj 11:57, 13 wrz 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gardener27 napisał(a)


Bukietowych przed Ogrodowiskiem nie znałem/ nie zwracałem na nie uwagi bo nigdzie nie widziałem takich ładnych okazów jak tutaj. Obecnie mam przeszło 50 krzaków w różnych odmianach, bardzo łatwo można je rozmnożyć z patyków po wiosennym cięciu lub przez odkłady.



Również jestem ciekaw co słychać u Michała, szedł z zakładaniem ogrodu jak burza wiec obecnie pewnie gąszcz u niego jeśli nie stracił pary. Robiliśmy zakupy w tej samej szkółce w Krakowie i niedaleko mieszkał z tego co wywnioskowałem mojej firmy ale nigdy nie udało nam się spotkać.

Dziękuję kochana za miłe słowa A Ty oprócz bajecznej wizytówki nie chcesz otworzyć swojego wątku ?





Powiem Ci Przemku,że ja przed Ogrodowiskiem również nie zwracałam uwagi na bukietówki..na trawy..nawet bukszpany wydawały mi się takie bez polotu
Gdzie teraz, po licznych (naukach) ogrodowiskowych nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich Miłość do Jeżówek to także wina Tego miejsca


ps.dziękuję za komplement wizytówkowy

a swój wątek chciałabym mieć i pewnie kiedyś go założę

Ale ..na tą chwilę mogłabym go założyć jedynie w dziale : projektowanie ponieważ po raz enty fruwam z łopatą po ogrodzie,robiąc konkretne przekopki
a mam jeszcze do wykonania cięższe prace ogrodowe..typu zdjęcie całego pseudo trawnika, wyrównanie całości i założenie nowego (w tym roku pewnie i tak tego nie ogarnę) całą sytuację utrudnia także fakt,że jeszcze nie mieszkamy tam..na miejscu.. także noo

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Dorota123 20:21, 14 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Gardener27 napisał(a)

Lato wróciło, to był piękny dzień i spędziłem go w ogrodzie. Udało mi się ogarnąć bukszpany przed zimą w donicach bo już się trochę poczochrały. Wejście do domu musi być zawsze eleganckie, u mnie to zimozielone kule plus sezonowe kwiaty w pucharach.



Obok mam tarasik gdzie można posiedzieć, napić się kawy.



Jest też tu okcent wodny, mini oczko w którym pływają kule.

Twoje wejście do domu zawsze prezentuje się bardzo elegancko, aż mi żal że u mnie schody są wąskie i ograniczone barierką.
Dalie masz cudownie ukwiecone, a kącik z trzeciego zdjęcia przepiękny.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
BasiaLT 20:30, 19 wrz 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
U ciebie jak zwykle wszystko przepięknie dopracowane, nie wiem kiedy ty masz na wszystko czas.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Gardener27 14:09, 29 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Doranma napisał(a)


Przemku, czy ta odmana dyni jest jadalna, czy tylko ozdobna?
I proszę podpowiedz mi jakiś sprawdzony olej do mebli ogrodowych, dobrze?
Bardzo mi się podoba, gdy po ogrodzie w różnych miejscach porozstawiane są mebelki wypoczynkowe i najlepiej różnorodne, bo nie lubię kompletów ☺ Ten zestaw stolika i krzeseł, jak u Ciebie, jest z takich delikatnych deseczek, że bałam się go wystawiać na stałe na zewnątrz. Skoro jednak olej ma go skutecznie zabezpieczyć, to czemu nie ☺
Jak Twoje zakupy cebulowe w tym sezonie? Do mnie już przyjechało dużo zamówionych tulipanów i zastanawiam się czy jeszcze raz spróbować sadzić do donic - w tym roku się nie udały, chyba z powodu małej dawki opadów- czy ryzykować do gruntu, gdzie z kolei grasują nornice potrafiące wyjadac cebulki także z koszyków ...


Podobno wszystkie dynie są jadalne choć osobiście tej teorii nie sprawdzałem. Zacytowane przez Ciebie są ozdobnymi, każdego roku sieję inne odmiany by później wykorzystać je do jesiennych dekoracji stołów w ogrodzie i nie tylko.

Wybór olejów do impregnacji mebli jest ogromny. Ja stosuję od lat firmy Altax, bardzo wydajna pucha, mam przynajmniej na 3 sezony. Wbrew temu co się przyjęło nie nanoszę oleju za pomocą gąbki/szmatki tylko pędzlem, ten sposób bardziej do mnie przemawia.

Cebulowych zakupiłem w porównaniu z ubiegłymi latami niewiele, raptem parę paczek. Głównie są to tulipany lilikształtne i trochę hiacyntów, szafirków. Być może upoluję jeszcze coś na wyprzedażach, w grudniu czasem się obłowiłem robiąc zakupy online za grosze.

Hmmm ... skoro się nie udały tulipany w pojemnikach to ja bym chyba nie próbował. One lubią dużo wody, regularne podlewanie jest kluczowe a Ty chyba nie masz aż tak blisko na działkę by co drugi dzień jeździć.

Koszyczki plastikowe do sadzenia cebulek nie stanowią ochrony przed gryzoniami, one mają nam ułatwić sadzenie i wykopywanie cebul. Proponuję metalową siatkę z drobnym oczkiem, z niej tworzysz koszyczki i dopiero w nich umieszczasz cebulki.

Pozdrawiam





____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 15:13, 29 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Żegnaj lato na rok ...


____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 15:13, 29 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 15:14, 29 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 15:14, 29 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 15:14, 29 wrz 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies