Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 18:36, 15 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Teresa Wiosną zawsze wracam Teraz tylko nadrobić zaległości z 3 miesięcy i będzie git

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 18:58, 15 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
mira napisał(a)
Przemek widziałam, że piszesz podsumowanie i czekałam na dobry czas żeby sobie spokojnie poczytać - tak jak kilka innych - jak dobrze że Ci się chciało te kilka godzin poświęcić - tylko dlaczego musi temu sprzyjać jakiś stan chorobowy - jak ja to dobrze znam

Niemniej dużo zdrowia w tym roku Ci życzę.

Spodobało mi się to zdanie jakie napisałeś

"Najlepszą formą przetrwania jest przystosowanie" - co prawda jest to trudne.

Jak pokazujesz bratki to nie panuję nad mimiką .

Na co czekałeś 13 lat aż zakwitnie ?

Bukiety robisz przepiękne i ten styl florystyczny mi pasuje .

A ta fotkę musiałam zacytować



Przemek podsumowanie super - bardzo podoba mi się Twoje ogrodniczkowanie no i niech Twoje podsumowania staną się tradycją

A ten kluczyk to sobie schowaj bo ogród wcale nie śpi i pokazuj co tam masz.

a rower? wyczynowo znaczy maratony? czy tak sobie?

pozdrawiam i raz jeszcze najlepszego w Nowym Roku


Wybacz Mireczko że tak długo musiałaś czekać na odpowiedź, czas dla mnie nie jest łaskawy a w obecnej sytuacji to nie wiadomo czy będę go miał więcej czy może jeszcze mniej.

Cieszę się ogromnie że podsumowanie przypadło Ci do gustu, fajnie było powspominać sezon ale to szukanie zdjęć w milionach folderów i ich wybieranie to koszmar.

Bardzo długo czekałem na kwiaty mojej śliwy wiśniowej Pissadrii. Kupiłem ją za pierwsze ,,poważne,, zarobione pieniądze, pierwsze drzewo jakby nie było w moim ogrodzie wiec z przytupem Posadziłem za wysokim murem, miała mało słońca i marnie kwitła. Dopiero gdy korona wyszła ponad mur tak obficie obsypała się kwiatami.

Bukietów planuję od groma w tym roku, materiał już czeka by go posadzić, oczywiście te łany będą w warzywniku bo zdradzę Ci że powiększył powierzchnię.

Rower relaksacyjnie, kto by mi się kazał jeszcze na nim męczyć Najczęściej w niedzielę jeździmy ze znajomymi, mamy swoje trasy w okolicach.

Muszę wpaść do Ciebie bo jeszcze nie chwaliłem po emisji, oczywiście że oglądałem

Bratki For You




____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:03, 15 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
BasiaLT napisał(a)
Jak zwykle jestem pod ogromnym wrażeniem twojego idealnego ogrodu. Nie mam pojęcia jak ty to wszystko ogarniasz.
Gdzie kupujesz dalie? Chciałabym powiększyć swoją kolekcję i szukam dobrych namiarów.


Basiu nie wiem czy pytanie dotyczące zakupu dalii wciąż aktualne ? Podeślę Ci namiary gdzie w tym roku zamawiałem. Bulwy dobrej jakości, cena też niczego sobie i tyle. Jak zakwitną to dopiero wtedy będę mógł polecić z czystym sumieniem.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:20, 15 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
anpi napisał(a)
Od kilku dni tu wchodzę i brak mi słów po prostu...jak można mieć tak wszędzie elegancko i czyściutko...? Tym bardziej że masz trochę tej powierzchni...! Twój warzywnik jest dla mnie wzorem do naśladowania Zasiałam nawet na próbę takie ścieżki trawiaste w swoim warzywniaku,ale w wydaniu mini,by sprawdzić ,czy na mojej piaszczystej ziemi w ogóle da się je utrzymać w kancikach i czy nie wyschną na wiór ,przy takiej suszy jaka ostatnio panuje.Zresztą mój warzywnik też jest mini.Może gdyby wstawała z kurami tak jak ty( pisałeś) ,to dałabym radę ogarnąć większy
Podziwiam też piękne,gustowne dekoracje,które dodają ogrodowi ozdobnemu tyle elegancji!,zawsze ciekawie obsadzone donice i jakość zdjęć,cudne ujęcia!
Pracuś z Ciebie niesamowity!!!Ogód to pokazuje ,ciesząc pięknem przez cały sezon,z przyjemnością obejrzałam podumowanie


Dziękuję za słowa uznania. Warzywnik zawsze był ważną częścią w moim ogrodzie więc od lat eksperymentuję na tej powierzchni. Trawiaste alejki są bardzo eleganckie ale pod warunkiem że o nie dbamy. Trawa niestety ma skłonność do rozchodzenia się na boki więc przynajmniej raz w roku trzeba ją okiełznać za pomocą noża do darni. Samo koszenie też jest pracochłonne ale warto mieć takie rozwiązania bo alejki są niezwykle estetyczne a bieganie na bosaka po nich to sama przyjemność gdy braknie marchewki do rosołu.

Czerwcowa odsłona ...

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
eVka 19:25, 15 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Przemku, czy mi się w daje, czy sciolkujesz grządki skoszoną trawą?
Szukam inspiracji do dużego warzywnika, myślę o skrzyniach drewnianych ale widzę, że Ty masz tradycyjne grządki, pięknie to wygląda
____________________
Gardener27 19:28, 15 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Nowa12 napisał(a)
Nie mogę się powstrzymać żeby nie zapytać. Przemku, czy ty prezentowałeś gdzieś swój piękny ogród - w jakimś programie telewizyjnym, internecie, konkursie itp.?


Od lat dzielę się swoja pasją z Wami na forum, dla mnie to wystarczy.

Kolekcja moich młodziutkich oczarów, jeszcze w donicach.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 19:37, 15 mar 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
effka napisał(a)
Przemku, czy mi się w daje, czy sciolkujesz grządki skoszoną trawą?
Szukam inspiracji do dużego warzywnika, myślę o skrzyniach drewnianych ale widzę, że Ty masz tradycyjne grządki, pięknie to wygląda


Wszystkie grządki w warzywniku ściółkuję skoszoną trawą, idealne rozwiązanie by ograniczyć rozwój chwastów i utrzymać wilgoć podłoża, polecam gorąco.

Warzywnik mam tradycyjny, w skrzyniach będę uprawiał tylko marchew i pietruszkę bo nie radzę sobie z gryzoniami.



____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Johanka77 19:48, 15 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Helloł! Tęskniłam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
eVka 20:14, 15 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gardener27 napisał(a)


Wszystkie grządki w warzywniku ściółkuję skoszoną trawą, idealne rozwiązanie by ograniczyć rozwój chwastów i utrzymać wilgoć podłoża, polecam gorąco.

Warzywnik mam tradycyjny, w skrzyniach będę uprawiał tylko marchew i pietruszkę bo nie radzę sobie z gryzoniami.




Super! Jesteś moją inspiracją Zaoszczędzę sporo pieniążków jak zrezygnuję z drewnianych skrzyń Ścieżki pomiędzy grzadkami w sumie też skoszoną trawą można ściółkować, chyba
____________________
jolka 20:22, 15 mar 2020


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Piękna wiosna u Ciebie
Ach.. dlaczego ja nie mam ani jednej dalii w ogrodzie?? Chyba pora to zmienić
____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies