Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Życie w wiejskim ogrodzie » Edycja postu

Pokaż wątki Pokaż posty

Życie w wiejskim ogrodzie

Gardener27 07:07, 11 mar 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Alisonek napisał(a)

Kurczę a ciekawe jak u innych dziewczyn, bo sporo osób kupił buksiki w obi.
Mam nadzieję że Twoje przeżyją i nie stracą nic na swoim pieknym wyglądzie.
A prymulki z próbówki jakie ogromniaste się zrobiły, dobra rękę masz
Pozdrówki


No niestety czasem tak bywa że coś co się wydaje zdrowe i piękne takim nie jest Prymule sa hartowane na balkonie gdy jest ciepło a na noc chowam je do domu Może na początku kwietnia wysadzę je już do gruntu
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
iwonaal 07:47, 11 mar 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3905
Zakupy rewelacja.
____________________
Zakochana w ogrodach
MagdalenaK8 11:02, 11 mar 2014


Dołączył: 23 lut 2014
Posty: 1383
Oj zaczęłam swoje prace, już wysprzątałam cały ogród oczywiście przy pomocy małża który na szczęście podziela moje pasje, oraz zasiałam od nowa trawę. Uprzednio oczywiście przywieźliśmy ziemię i ją rozpalntowaliśmy. Nie zdążyłam z opryskiem Promanalu, czy jeszcze można go robić?
W tym tygodniu założę swój wątek.
Pozdrawiam wiosennie
____________________
Ogród i nie tylko...
Gardener27 14:57, 11 mar 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Widzę że u Ciebie Madziu prace też nabrały tempa! Pogoda jest odpowiednia na zakładanie trawników tylko przydałby się deszczyk by go naturalnie podlewał co przyspieszy kiełkowanie

Zimujące szkodniki skutecznie zwalczać w przyjazny dla środowiska sposób

Wiele szkodników roślinnych zimuje w formie jaja na krzewach i drzewach owocowych i ozdobnych. Zimując tutaj znoszą one niskie temperatury a nawet i mróz, dzięki czemu na wiosnę mogą zwiększać swoją aktywność.
Ażeby nie dopuścić do rozmnożenia się przędziorka oraz innych szkodników zaleca się oprysk preparatem Promanal od fazy nabrzmiewania i pękania pąków do początku kwitnienia. Środek ten zawierający olej parafinowy tworzy powłokę na znajdujących się w stadium zimowania szkodnikach i powoduje ich uduszenie się. Nie posiada on żadnych innych dodatkowych insektycydów. Preparatem Promanal należy opryskać, zanim krzewy i drzewa wypuszczą liście.
Zabieg ten jest szczególnie skuteczny, jeżeli będzie on przeprowadzany w okresie od końca lutego do połowy marca. Wtedy to bowiem szkodniki zaczynają być bardziej aktywne, ich drogi oddechowe uaktywniają się, przemiana materii wzrasta. Tak można działać zapobiegawczo przeciwko rozmnażaniu się szkodników.

Czekam na Twój watek bo jestem ciekaw jak wygląda ogród Pozdrawiam!
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:00, 12 mar 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Wiosenne ukwiecenie donic i skrzynek bratkami















____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardener27 17:06, 12 mar 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
W oczekiwaniu na tulipany





____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Kondzio 17:11, 12 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Ja jeszcze nie sądziłem cebulek w donicy widziałem ze tak robi moja ulubienicą Carol Klein i bardzo mi sie to spodobało ale nie miałem odwagi w naszym klimacie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Gardener27 17:25, 12 mar 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
O widzę że jest więcej fanów Carol Właśnie od niej zaczerpnąłem ten pomysł z jej programu Life in a Cottage Garden with Carol Klein Bałem się że nic z tych cebulek nie będzie bo kupiłem je w sieci bardzo późno i sadzone były dokładnie w Wigilię Dzięki późnej i krótkiej zimie zdążyły się ukorzenić, przemarznąć i efekt jest widoczny na zdjęciach Czekam z utęsknieniem jak zakwitną
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Kondzio 17:31, 12 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Gardener27 napisał(a)
O widzę że jest więcej fanów Carol Właśnie od niej zaczerpnąłem ten pomysł z jej programu Life in a Cottage Garden with Carol Klein Bałem się że nic z tych cebulek nie będzie bo kupiłem je w sieci bardzo późno i sadzone były dokładnie w Wigilię Dzięki późnej i krótkiej zimie zdążyły się ukorzenić, przemarznąć i efekt jest widoczny na zdjęciach Czekam z utęsknieniem jak zakwitną
uwielbiam ja jestem ciekaw rezultatów tylk Twym roku zima jest taka jaka jest trochę sie boje tak sadzić tulipany ale pomyśle moze spróbuje
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Alisonek 17:33, 12 mar 2014


Dołączył: 05 lis 2013
Posty: 2771
Gardener27 napisał(a)
Wiosenne ukwiecenie donic i skrzynek bratkami







]

Bratki, brateczki,bratunie wszystkie zachęcają do odwiedzenia Ciebie
uważaj bo goście w natarciu
moje tulipany tez sa w takim stadium rozwoju
____________________
w Oborze też mogą być ogrody :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies