Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wierzba płacząca

Pokaż wątki Pokaż posty

Wierzba płacząca

Gardenarium 17:37, 06 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pokaż zdjęcie, bo wierzby np Iwa tniemy wtedy gdy bazie już zaczynają pylić i opadać. Wierzba z reguły ozdobna jest z bazi, więc gdybyś teraz przycięła, pozbawiłabyś się ozdoby.

Inaczej jest z wierzbą 'Hakuro Nishiki' - tniemy na wiosnę przed rozwojem liści. To bardzo istotne jaki masz gatunek wierzby, samo napisanie wierzbę taką miniaturkę niestety nie daje mi żadnej wskazówki, a ciąć można różne wierzby zgoła różnie, więc podaj nazwę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
J_MS 08:48, 23 kwi 2017

Dołączył: 24 lis 2013
Posty: 74
w jaki sposób należy przyciąć wierzbę żeby ją ładnie uformować?
____________________
Joanna
krzysztofszy... 10:05, 16 paź 2021


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Witam. Posiadam cztery sztuki wierzby, niestety nie znam odmiany. Zawsze ostre cięcie wykonywałem na wiosnę, i kilka formujących ciec w ciągu sezonu. Czy mogę ostro przyciąć w tym momencie aby zaoszczędzić sobie sprzątania tych dość drobnych listków?

Może ktoś rozpozna jaka to odmiana?



MartaKOL 20:48, 14 maj 2023

Dołączył: 13 sty 2022
Posty: 16
Dzień dobry, nie wiem czy to dobry wątek, ale nie znalazłam wątku o chorobach wierzby. Mam wielką wierzbę w ogrodzie. Drugi rok kiedy choruje, nie znam się zupełnie na chorobach, ale wygląda coraz gorzej. Czy ona jest do odratowania? Uwielbiam jej majestatyczny pokrój.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies