Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata różana

annaskrzypczyk 22:50, 22 lut 2014

Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 5
Witam

Proszę o pomoc w stworzeniu rabaty różanej.Mam do dyspozycji pełne nasłonecznienie, glebe ciężką gliniastą. Mój ogród znajduje się na wsi. Bardzo lubie też klimat wiejskich ogródków albo angielskich..Rabata byłaby pod oknami przy ceglastym murze. Chciałabym wykorzystać którąś z ulubionych a jestem zauroczona pięknem romantycznych roslin jak
-dzwonek brzoskiniolistny
-łubiny
-trawy
liliowce
ewentualnie łubiny i trawy

Na razie na miescu rosną już róże (jakieś 20lat, których nie mogę zamienić na inne z powodu prośby cioci mieszkającej ze mną) Posadziłam też kilka biało kwitnących liliowców.

i mam pytanie :róże mają wszystkie książkowe choroby i szkodniki( zostawione same sobie były i nie pielegnowane a mimo to kwitły ładnie) czy spróbowac postawić je na nogi (jaką chemią? naturalnie nie ma szans...) czy powyrywać i taniej mnie wyjdzie nowe okazy posadzić.

co posadzić z nimi jak sądzicie? i w jakiej kolejności

Ania



____________________
"poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni" ewangelia J 15,7
dajana 23:07, 22 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Łatwiej by było gdybyś wkleiła zdjęcie dokładnego miejsca na nią Przy murze w pełnym słońcu to nie są idealne warunki dla róż Ja tak mam na jednej rabacie i wciąż mam szkodniki na różach, zbyt mały przewiew mur zatrzymuje wiatr przez co bardziej sie nagrzewa co nie zbyt służy różą Rosną co prawda ale atakuje je wciąż skoczek różany i mszyce .Jak wysokie mają to być róże :,określ też kolory .Trudno stworzyć coś sensownego kiedy się nie widzi miejsca Wklej proszę zdjęcie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
annaskrzypczyk 23:23, 22 lut 2014

Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 5
juz się poprawiam, nie mam wprawy jeszcze i zamieściłam przez pomyłkę za szybko post.
____________________
"poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni" ewangelia J 15,7
annaskrzypczyk 23:32, 22 lut 2014

Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 5
ciocia która jest współwłaścicielem bardzo jest przywiązana do róż w tym miejscu, dlatego nie mam wyjścia za bardzo. Ale będe o nie dbać. Róże mają kolor czerwony, musiałby być wysokości do 1m pod oknami ewentualnie pnące pomiędzy oknami.
____________________
"poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni" ewangelia J 15,7
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies