Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ku spełnianiu marzeń.............

Pokaż wątki Pokaż posty

Ku spełnianiu marzeń.............

agnieszka_re... 16:31, 24 lut 2014


Dołączył: 24 lut 2014
Posty: 13
Witam! Jestem tu nowa,ale już zdążyłam przejrzeć kilka wspaniałych ogrodów.Jestem pod ogromnym wrażeniem panującej tu wszechobecnej fascynacji naturą.
Postanowiłam dołączyć do Was ponieważ kocham naturę i jej piękno tak samo jak Wy.
Uwielbiam sadzić,siać,przesadzać,upiększać i zachwycać się roślinami,wypoczywać na trawie, w cieniu drzew otoczona bujną roślinnością.
Niestety nie mam jeszcze swojego wymarzonego zielonego zakątka ale wszystko jest na najlepszej drodze.
Dostałam od wuja działkę-jest wąska(14,90m) i długa.
Nie długo ruszamy z budową domu.
Ja osobiście zajmę się jego otoczeniem ponieważ na razie jest tam smutno i ponuro.
Mam nadzieję na porady ze strony fachowców czyli od Was.
Poniżej zamieszczam zdjęcia swojej działki,na razie niestety pustej.Pozdrawiam Was serdecznie.
____________________
AgnieszkaW 16:59, 24 lut 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Witaj imienniczko, bardzo ładna dzialeczka, z potencjałem. Czy ten drzewostan to twój?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
olga_ 17:11, 24 lut 2014


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 432
Witam.
Przybiegłam się przywitac Życze szcześcia w ulepszaniu swojego nowego miejsca, a i czekam na nowe fotki. Bede zagladac. Pozdrawiam. Olga
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4036-to-tylko-poczatek-drogi-do-marzen?page=2
agnieszka_re... 20:08, 24 lut 2014


Dołączył: 24 lut 2014
Posty: 13
AgnieszkaW napisał(a)
Witaj imienniczko, bardzo ładna dzialeczka, z potencjałem. Czy ten drzewostan to twój?



Tak Aguś drzewostan jest mój-co prawda same brzózki i kilka sosen ale miło,że jest coś co da początek mojemu wymarzonemu ogródkowi.!!!!
Bardzo podoba mi się Twój ogród i ta rzeka..............cudo. My mamy rzekę po drugiej stronie ulicy,nisko w łąkach,ale Bobry zrobiły co swoje i jej nie widać.Zazdraszczam bardzo,że masz taki piękny widok!!!!!! U nas płynie rzeka Rawka.
____________________
agnieszka_re... 17:05, 28 lut 2014


Dołączył: 24 lut 2014
Posty: 13
Witam moi drodzy,korzystając z uroczych ostatnio dni skoczyłam na swoją działkę i strzeliłam jeszcze pare fotek. Nie mogę się już doczekać momentu wbicia szpadli w ziemię,wykopania fundamentu pod nasz domeczek,sadzenia kwiatów,drzewek,krzewów.Zrobiłam już nawet autorski projekt mojego ogrodu-spróbuję go wrzucić.Tylko proszę o szczere wypowiedzi.A tak w ogóle to próbowałam zachować jakąś skalę tego projektu,ale nie do końca mi się to udało.Jedynie przy budynkach i odległościach skala jest zachowana Rysowałam jak umiałam
____________________
Milka 17:09, 28 lut 2014


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Witaj
Ale masz możliwości na tej działce, będzie się działo
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agnieszka_re... 18:18, 28 lut 2014


Dołączył: 24 lut 2014
Posty: 13
Najpierw wszystkie części razem. Skala,którą przyjęłam to 3cm=1,5 m.
A teraz każde z osobna z opisem. Rys.1
Wjazd na teren posesji Po lewo: Tuje szmaragd odgradzające nas od sąsiada,który nie koniecznie wie co to ogród i utrzymanie porządku Przy nich pas lawendy a przy niej lilia minaturowa Stella De Toro.Przy ogrodzeniu po lewo wierzby Mandżurskie. Przejazd do garażu=podkłady kolejowe lub coś innego,lub trawa.
Po prawo,na północnej granicy rząd Berberysów,z przodu świerk srebrny. Drogę do domu zdobią rośliny cebulowe.Po bokach bukszpany i kaliny.


Rys.2. Rzut domu.Od strony salonu i kuchni,czyli elewacji południowej dalszy ciąg Tui,lawendy i liliowca miniaturowego+brzózki.Następnie przejazd.Przy domku rododendrony i funkje.Na wprost wykusza Mieczyki Green star i tawuła ogrodowa Blue.Dalej lilie drzewiaste sztuk dwie.Na końcu widoczna część tarasu. Rys.3 Ciąg dalszy tarasu,przejazd i rzut garażu.Przyznam od razu,że z tą częścią ogrodu poradziłam sobie najgorzej i proszę Was o rady bo chyba projektant to ze mnie marny.
Widok z salonu na skalniak,po lewo przy przejeździe magnolia.Przejazd od skalniaka oddzielony trawą pampasową. Na skalniaku 2 sosny wejmutki,niezapominajki,żagwin ogrodowy,trawa niebieska,jałowiec skalny,tawuła bremen a dalej nie mam pojęcia co by ładnie wyglądało. Za skalniakiem złotokap,którym jestem zauroczona.Po prawej stronie sosna oko smoka i długa rabata wyściełana białym,drobnym kamyczkiem.Na rabacie : kana tropicana i kana phasion oraz Magnolia.Ponad to 4 sztuki róży na pniu,łubin ozdobny mix i mieczyki,z przodu rabaty żonkile i tulipany.Na końcu złotokap po raz drugi .Na środeczku pergola z różą pnącą.
Rys.4 Dalsza część garażu.Za pergolą 3 razy żurawinka.Krzewy owocowe: malina,jeżyna, borówka i Mini sad,w którym to goszczą jabłonie,grusza,śliwa,czereśnia oraz stół i dwie ławeczki. Po lewo Warzywniaczek ,po prawo truskaweczki,po środeczku łąka z makami,chabrami i stokrotkami. O i tak bym to widziałą. Błagam pomóżcie!!!!!!
____________________
agnieszka_re... 18:41, 28 lut 2014


Dołączył: 24 lut 2014
Posty: 13
Ah! Jeszcze mam jedno pytanie. Jak użyźnić glebę klasy 5 ?
____________________
AgnieszkaW 19:38, 28 lut 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Aguś, dużo jeszcze pracy przed Tobą i wiele przemyśleń. Nie chcę Cię tak na początku od razu zniechęcać, ale jeśli chodzi o roślinki, to zrobisz sobie mały/duży misz-masz. Wierzba mandżurska nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem na rabatę przed domem. Przed tuje wsadź hortensję bukietową (jest wiele pięknych odmian), lawenda przy tujach nie da rady, ona woli zasadowe gleby i slońce. Biały drobny kamyk jest "passe", podobnie skalniak nie związany ze spadkiem terenu (jeśli podobają ci się skalniaki, to powinny być one raczej powiazane z uksztaltowaniem terenu (ja tak np. mam, zobacz w mojej wizytówce). Jeśli teren jest prosty - zrezygnuj ze skalniaka. Lepiej zrobić jakąś ciekawą rabatę lub postawić gabiony (zobacz np. u Syli), wybudować murki. Rośliny cebulowe kwitną wczesną wiosną, co tam będzie, jak zaczną przekwitać - suche badyle? Muszą być uzupełnione innymi roślinami (np zobacz w wizytówce Any Art). Trawa pampasowa u nas raczej wymarza, lepiej zainteresować się jakimiś miskantami, rozplenicami - będą mniej problemowe.
Dlaczego sosna wejmutka? To wielkie drzewo (są wprawdzie miniaturowe odmiany, ale jeśli w pobliżu rosną porzeczki - zapomnij o pieknej wejmutce, porzeczki przenoszą tzw. rdzę wejmutkowo-porzeczkową, ktora niszczy sosny wejmutki w ciagu dwóch-trzech lat). Dlaczego złotokap? To bardzo trujące drzewko, po kwitnieniu to taki zwykły krzaczor. Jest wiele piękniejszych drzew, np. buk "Purple fontain:, miłorząb, ambrowiec itp. Kanny, róże, magnolia, rododendrony, łubin i mieczyki - ta rabata jest do ponownego przemyślenia. Paciorecznik to bardzo duża roślina i specyficzna, musi być z rozwagą posadzona, by nie zdominowała swym wyglądem innych (ja jej osobiście nie trawię). Róże i rododendrony to dwa różne światy, nie mogą być blisko siebie, trzeba je czymś oddzielić. Róże na pniu są kłopotliwe w uprawie (ale możliwe, najwyżej przemarzną), lepiej kupić piękne inne róże. Nie zrażaj się tymi uwagami, jesteś na początku drogi, więc masz sporo czasu, aby do ogrodu dobrze się "przygotować" i nie popełniać błędów, które my popełnialiśmy, bo nie było tego typu Forum. Skoro tu trafiłaś, jest dobrze. Na początek poczytaj artykuły Danusi - szefowej o zakładaniu ogrodu, potem inne artykuły, potem pooglądaj inspiracje, a dopiero potem zastanów się, jak ma wyglądać Twój ogród. Nie spiesz się, najpierw lektura. Powodzenia
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
agnieszka_re... 19:55, 28 lut 2014


Dołączył: 24 lut 2014
Posty: 13
Aguś bardzo Ci dziękuję! Masz rację-chciałabym wszystko i najlepiej już.Złotokap-wiem,że trujący,ale jakoś tak mi się spodobał... Fajnie,że napisałaś,właśnie o takie rady mi chodziło.Jestem trochę zagubiona,nie do końca znam się na roślinach.Z przyjemnością skorzystam z Twoich rad i przejrzę inne ogrody.Odwiedzę też ogród szefowej.Może coś mądrego wpadnie mi do głowy.Rozgryzłaś mnie-strasznie mi śpieszno do tego wszystkiego,muszę nauczyć się cierpliwości.Pozdrawiam!
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies