Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ku spełnianiu marzeń.............

Pokaż wątki Pokaż posty

Ku spełnianiu marzeń.............

Gardenarium 08:29, 01 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
agnieszka_reszka napisał(a)
Ah! Jeszcze mam jedno pytanie. Jak użyźnić glebę klasy 5 ?



http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/295-jak-poprawic-zdrowotnosc-gleby-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:34, 01 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agnieszko, na analizę tego projektu jest trochę niewyraźnie. W ogóle wizualnie jest bardzo fajnie, jestem pełna podziwu dla Twoich zdolności

Natomiast co rzuciło mi się od razu to kaliny - dwie kaliny na froncie jako solitery w trawniku - to zły wybór, to nie są krzewy na solitery i tam nie są one w ogóle potrzebne.

Skalniak - jest doklejony do normalnej rabatki, czy cała rabata to skalniak? Ja przyznam, nie jestem fanką skalniaków, bo to robiło się kiedyś, teraz już niemodne mi się wydaje.
No chyba że teren jest tak ukształtowany, że skalniak jest jedynym wyjściem.

Ale w tym wypadku wolę budować murki oporowe niż skalniaki.

To tak na szybko.

Mój ogród nie bardzo nadaje się dla Ciebie jako inspiracja, bo ma całkiem inny styl i skośne linie. Odwiedź raczej zimozielony ogród przy białym domu

Zapraszam tutaj i 16 marca do Mai w ogrodzie
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agnieszka_re... 15:37, 05 mar 2014


Dołączył: 24 lut 2014
Posty: 13
Dziękuję Pani Danusiu za odpowiedź.Faktycznie,ze skalniaka chyba zrezygnuję. Czytam sobie teraz o glebach i o tym co na danej glebie posadzić,a tym czasem wychodzą z pod ziemi moje maleńkie Judaszowce południowe,które pewnego dnia zagoszczą w mym ogrodzie

Czekam też na świerki srebrne i daglezje,a w wolnym czasie produkuję sobie takie o to bibeloty
____________________
agnieszka_re... 15:38, 05 mar 2014


Dołączył: 24 lut 2014
Posty: 13
Odnośnie Mai w ogrodzie-to na pewno skorzystam i obejrzę
____________________
Aneta1309 16:43, 05 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Witam i ja ciężko mi coś konkretnie radzić ale z własnego doświadczenia wiem, że nie ma sensu kupować roślin pod wpływem impulsu bo potem jak się wsiąknie w ogrodowisko to i tak mus wszystko zmienić. Masz jeszcze sporo czasu żeby poczytać, popatrzeć i nie powielać błedów. Trafiłaś tutaj zanim jeszcze zaczęłaś tworzyć swój ogród to już masz lepiej, ja za to przerobiłam chyba wszystkie błędy "początkującej ogrodniczki" niestety.
A "Maja w ogrodzie" to u mnie stały punkt programu w niedzielny poranek. Już nawet M nie protestuje tylko sam zerka i podpytuje.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
katarzynkak 20:37, 21 wrz 2014


Dołączył: 18 lip 2013
Posty: 1678
Witaj Agnieszko.
Czy działasz już w ogrodzie?
pozdrawiam,
k
____________________
katarzynkak- Ogród z tatarakiem w tle
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies